Fotbalisté Málagy otočili utkání s Espaňolem, Levante překvapivě podlehlo Pamploně

Dvěma brankami během závěrečných patnácti minut dokázali fotbalisté Málagy otočit zápas na hřišti Espaňolu, díky vítězství 2:1 se bodově dotáhli na třetí Valencii. Levante naopak překvapivě podlehlo na domácím hřišti Pamploně 0:2.

Andrés Iniesta se snaží proniknout mezi hráči Gijónu v Primera División

Andrés Iniesta se snaží proniknout mezi hráči Gijónu v Primera División | Zdroj: Reuters

Málaga prohrávala na hřišti Espaňolu od 24 minuty, kdy se jako první zapsal do listiny střelců Coutinho, v závěru ale předvedla famózní obrat.

V 76. minutě utkání srovnal nizozemský fotbalista Ruud van Nistelrooy. Obrat dokonal jen o dvě minuty později Martín Demichelis. Málaga tak udržela neporazitelnost, která v lize trvá už šest zápasů.

Levante inkasovalo první gól včerejšího zápasu s Pamplonou z kopačky Raúla Garcíi v 16. minutě, když mu skvělou přihrávku poslal Nino. V závěru utkání si oba hráči role vyměnili a Nino upravil na konečných 2:0 pro Pamplonu.

Všechny body vydolovala ze zápasu s Atlétikem Madrid Zaragoza, a to díky spornému pokutovému kopu v 5. minutě nastavení. V tabulce tak už Zaragoza není poslední.

Bilbao nedokázalo potřetí v řadě zvítězit, když v závěru duelu přišlo o vítězství nad Gijónem, v 90. minutě se o to postaral Lora. Villareal zopakoval dobrý výkon z posledního utkání a nad Vallecanem vyhrál 2:0.

Španělská fotbalová liga - 30. kolo:

Getafe - Valencie 3:1 (12. Rios, 24. Miku, 30. vlastní Bruno - 5. Soldado), Zaragoza - Atlético Madrid 1:0 (90.+5 Apoňo z pen.), Espaňol Barcelona - Málaga 1:2 (24. Coutinho - 76. Van Nistelrooy, 78. Demichelis), Levante - Pamplona 0:2 (16. Raúl García, 79. Nino), Bilbao - Gijón 1:1 (77. De Marcos - 90. Lora), Betis Sevilla - Santander 1:1 (18. Santa Cruz - 78. Stuani), Vallecano - Villarreal 0:2 (29. Marco Ruben, 85. Ángel).

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít