Fotbalisté Manchesteru City mají v čele PL tříbodový náskok

Fotbalisté Manchesteru City mají na čele tabulky anglické Premiér League tříbodový náskok na druhý Manchester United, svého městského rivala. Dopomohlo jim k tomu vítězství 3:0 nad Liverpoolem ve 20. kole nejvyšší soutěže.

Manchester City porazil Arsenal a drží se v čele Premier League

Manchester City porazil Arsenal a drží se v čele Premier League | Zdroj: Reuters

Do vedení šlo City v 10. minutě, když se ranou z pětadvaceti metrů prezentoval Sergio Agüero, který využil chyby hostujícího brankáře Pepeho Reiny.

Druhou trefu přidali domácí ještě do konce prvního poločasu, ve 33. minutě se hlavičkou prosadil Yaya Touré, který byl nedávno vyhlášen nejlepším africkým fotbalistou za rok 2011.

Manchester pak po druhé žluté kartě přišel o záložníka Garetha Barryho, Liverpool ale početní převahy na hřišti využít nedokázal a namísto toho inkasoval potřetí. Penaltu po faulu na Tourého bezpečně proměnil James Milner.

Anglická fotbalová liga - 20. kolo:

Tottenham - West Bromwich 1:0 (63. Defoe), Wigan - Sunderland 1:4 (62. Rodallega - 45.+4 Gardner, 55. McClean, 73. Sessegnon, 80. Vaughan), Manchester City - Liverpool 3:0 (10. Agüero, 33. Y. Touré, 75. Milner z pen.).

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít