Fotbalisté Manchesteru United porazili ve šlágru kola Liverpool

Anglická fotbalová liga pokračuje 22. kolem a v tradičně vypjatém duelu porazili hráči domácího Manchesteru United Liverpool 2:1. Tým United vyhrál podeváté z posledních deseti zápasů a na čele tabulky už má desetibodový náskok. Druhý Manchester City ale ještě čeká zápas s Arsenalem.

Robin van Persie (vlevo) byl hlavní postavou United proti Liverpoolu | Foto: Reuters

V 19. minutě se trefil nizozemský střelec Robin van Persie, který po vydařené kombinaci vstřelil svou sedmnáctou ligovou branku v týmu United.

První poločas skončil 1:0 pro domácí a i ve druhé půli byl vidět van Persie. Po jeho centru z přímého kopu hlavičkoval Patrice Evra a drobnou tečí usměrnil míč do sítě hostů Nemanja Vidič.

Po zhruba třech minutách se ale Liverpool dostal opět na dostřel, když se z dorážky prosadil Daniel Sturridge. Ten měl ještě zajímavou šanci v poslední minutě, ale stav 2:1 pro domácí se už do konce zápasu nezměnil.