Fotbalisté Manchesteru United si zahrají finále Ligy mistrů

Fotbalisté Manchesteru United a Barcelony si zopakují vzájemný finálový souboj v Lize mistrů z roku 2009. Manchester porazil německé Schalke 04 i v domácí odvetě semifinále, tentokrát 4:1. Finále se hraje v sobotu 28. května na londýnském Wembley.

Fotbalisté Manchesteru United se radují z postupu do finále LM

Fotbalisté Manchesteru United se radují z postupu do finále LM | Zdroj: ČTK

Trenér Manchesteru sir Alex Ferguson nechal odpočívat opory Ferdinanda, Vidiče, Evru, Carricka, Giggse, Hernándeze a Rooneyho, které šetřil pro nedělní klíčový souboj o titul proti Chelsea.

Potřebný klid zajistil domácím po 26 minutách Valencia a dal tak 300. gól Manchesteru v Lize mistrů. Hned o pět minut později zvýšil na 2:0 Gibson. Schalke hrálo i dál útočně a ve 35. minutě snížil Jurado. Schalke ale na postup muselo dát ještě tři góly.

To se hostům nepodařilo, naopak v 72. a 76. minutě dal další dvě branky Manchesteru Anderson. United se ve finále utkají s Barcelonou a mohou jí oplatit dva roky starou porážku 0:2.

Manchester United - Schalke 04 4:1 (2:1)

Branky: 72. a 76. Anderson, 26. Valencia, 31. Gibson - 35. Jurado. Rozhodčí: Proenca - Trigo, Santos (všichni Port.). ŽK: Anderson, Scholes, Gibson - Escudero. Diváci: 76.212. První zápas: 2:0. Postupuje Manchester

Manchester: Van der Sar - Rafael (60. Evra), Smalling, Evans, O'Shea - Gibson, Scholes (74. Fletcher), Anderson - Valencia, Berbatov (77. Owen), Nani. Trenér: Ferguson

Schalke: Neuer - Uchida, Höwedes (70. Huntelaar), Metzelder, Escudero - Papadopulos, Jurado - Farfán (75. Matip), Baumjohann (46. Edú), Draxler - Raúl. Trenér: Rangnick