Fotbalisté Mexika slaví poprvé v historii zlato z OH

Olympijské zlato z fotbalového turnaje vybojovali na stadionu ve Wembley reprezentanti Mexika, když ve finále zdolali hlavního adepta na nejcennější medaili Brazílii 2:1. O obě branky vítězného týmu se postaral Oribe Peralta, který otevřel skóre už po 29 sekundách.

Maxiko vybojovalo zlato, dvěma trefami se pod to podespal Peralta (uprostřed)

Maxiko vybojovalo zlato, dvěma trefami se pod to podespal Peralta (uprostřed) | Zdroj: ČTK

Druhou branku přidal mexický útočník v 75. minutě. Favorizovaní Kanárci v čele s hvězdným Neymarem se tlačili za zdramatizováním duelu, ale vstřelit kontaktní branku se jim podařilo až v první minutě nastavení, díky Hulkovi.

Jihoameričané se premiérového triumfu na olympijských hrách znovu nedočkali ani v Londýně. Další příležitost budou mít za čtyři doma na domácí půdě v Rio de Janeiru.

XXX. letní olympijské hry v Londýně:

Fotbal - muži:
Finále:

Brazílie - Mexiko 1:2 (0:1)

Branky: 90.+1 Hulk - 1. a 75. Peralta. Rozhodčí: Clattenburg (Angl.). ŽK: Marcelo, Leandro Damiao - I. Jiménez, Reyes, Vidrio. Diváci: 86.000

Brazílie: Gabriel - Rafael, Alex Sandro (32. Hulk), Juan, Marcelo (85. Lucas) - Romulo, Oscar, Silva, Sandro (71. Pato) - Neymar, Leandro Damiao. Trenér: Menezes
Mexiko: Corona - Chávez, Mier, Salcido, I. Jiménez (81. Vidrio), Reyes, Herrera, Aquino (57. Ponce), Enríquez - Peralta (86. R. Jiménez), Marco Fabián. Trenér: Tena

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít