Fotbalisté Mladé Boleslavi vyřadili v poháru Plzeň a čeká je Sparta

Fotbalisté Mladé Boleslavi pokračují v cestě za obhajobou triumfu v domácím poháru. V odvetě osmifinále porazili Viktorii Plzeň 2:0 a po remíze 1:1 z prvního zápasu postoupili do čtvrtfinále. Tam je čeká pražská Sparta.

Fotbalisté Mladé Boleslavi slaví gól do sítě Plzně v odvetě osmifinále domácího poháru | Zdroj: ČTK

Viktoria potvrdila, že stadion v Mladé Boleslavi pro ni není oblíbeným stánkem. Kromě tří remíz tady pětkrát prohrála. Trenér Plzně Pavel Vrba postavil do odvety většinou náhradníky, naopak Miroslav Koubek šetřil jen Kuliče a brankáře Millera.

Hosté začali aktivněji, ale velkou šanci si nevypracovali. Do vedení tak šla v 15. minutě Mladá Boleslav. Po rohovém kopu skóroval hlavou Kůdela. Ten tak potvrdil skvělou střeleckou formu, dal gól v každém z pěti utkání, do kterých v jarní části sezóny nastoupil.

Viktorii inkasovaná branka zaskočila a do konce prvního poločasu se z ní nevzpamatovala. Naopak domácí mohli přidat druhý gól, ale brankář Čech předvedl výborné zákroky.

Po přestávce Plzeň přidala, ale v koncovce se jí nevedlo. Boleslav se dostávala do nebezpečných protiútoků, ale své šance neproměnila. V 75. minutě se ale dočkala zásluhou Chramosty.

Odvetné utkání 4. kola fotbalového Poháru České pošty:

FK Mladá Boleslav - Viktoria Plzeň 2:0 (1:0)
Branky: 15. Kúdela, 75. Chramosta. Rozhodčí: Možíš - Večeřa, Pelikán. ŽK: Rolko. Diváci: 1680. První zápas 1:1, postoupila Mladá Boleslav

M. Boleslav: Šeda - Kysela, Rolko, Dimitrovski, Šírl - Fillo (89. Dudka), Janíček, Kúdela, Štohanzl (72. Zahustel) - Mareš (86. Kulič), Chramosta. Trenér: Koubek

Plzeň: Čech - Řezník, Hájovský, Trapp, Beránek - Darida (64. Horváth), Berger - Hora (82. Petržela), Kolář (72. Pilař), Ďuriš - Wágner. Trenér: Vrba