Fotbalisté Mladé Boleslavi získali domácí pohár, Olomouc porazili na penalty

Fotbalisté Mladé Boleslavi vyhráli Ondrášovka Cup. Ve finále českého poháru v Jihlavě porazili Sigmu Olomouc 4:3 po penaltovém rozstřelu, po 90 minutách skončil zápas 1:1. O triumfu Boleslavi rozhodl v sedmé sérii útočník Jan Chramosta. Mladá Boleslav si tak zahraje třetí předkolo Evropské ligy. Konec zápasu poznamenaly bitky fanoušků obou táborů, kteří po poslední proměněné penaltě vtrhli na hřiště.

Fotbalisté Mladé Boleslavi slaví s fanoušky triumf v poháru. Vpředu leží zklamaný brankář Sigmy Petr Drobisz | Zdroj: ČTK

Oba týmy nastoupili do utkání viditelně nervózní, kvalitě duelu nepřidal ani střet brankáře Sigmy Petra Drobisze s mladoboleslavským Ondřejem Kúdelou, který kvůli podezření na otřes mozku odstoupil. Olomoucký gólman utkání dochytal s ovázanou hlavou.

Druhý poločas už konečně přinesl i góly. V 59. minutě předvedl parádní sólo Tomáš Hořava, který běžel nikým neatakován od půlící čáry až k brance Boleslavi a pohodlně otevřel skóre. Středočeši vyrovnali za čtvrt hodiny, kdy penaltu za faul Aleše Škerleho na Jana Chramostu proměnil Ivo Táborský.

O vítězi tak musely rozhodnout penalty, které nabídly fanouškům velké drama. Sigma do nich vstoupila špatně, když nedala úvodní dva pokutové kopy. Ale poté si stejně "vedli" i hráči Boleslavi. V sedmé sérii nejprve neproměnil penaltu Hořava, naopak Chramosta uspěl a rozhodl o výhře Mladé Boleslavi. Tedy hráč, který v semifinále proti Kroměřiži simuloval a za své chování dostal trest na jeden zápas. Teď se stal boleslavkým hrdinou.

Finále Ondrášovka Cupu, Jihlava:

Sigma Olomouc - FK Mladá Boleslav 1:1 (0:0), 3:4 na penalty

Branky: 59. Hořava - 73. Táborský. Penalty proměnili: Rossi, Šultes, Ordoš - Řezníček, Mendy, Johana, Chramosta. Neproměnili: Janotka, Bajer, Kučera, Hořava - Opiela, Procházka, Kysela. Rozhodčí: L. Kovařík - Kordula, Jiřík. ŽK: Schulmeister, Škerle - Johana, Mendy, Procházka, Kysela. Diváci: 5430 (vyprodáno)

Olomouc: Drobisz - Janotka, Škerle, Kučera, Vepřek - Rossi, Hořava, Bajer - Schulmeister (61. Petr), Šultes, Navrátil (67. Ordoš). Trenér: Psotka

Mladá Boleslav: Miller - Kysela, Rolko, Johana, Šírl - Mendy, Kúdela (8. Procházka), Opiela, Táborský (81. Dimutsos) - Kulič (57. Řezníček), Chramosta. Trenér: Minář