Fotbalisté mohou volný čas na soustředění trávit s rodinami. Je to super, říkají

Rodičovské škádlení a dětské skotačení, takových scének je v hotelu české reprezentace u jezera Walchsee den co den k vidění hodně. Mezi tréninky se fotbalistům soustředění mění v dovolenou s partnerkami a dětmi pod alpským sluncem.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fotbalový obránce Theodor Gebre Selassie

Fotbalový obránce Theodor Gebre Selassie | Zdroj: ČTK

„Mám tady rodinu a jenom to kvituji, protože kdyby tady s námi nebyli, tak bychom byli bez rodiny a dětí v podstatě měsíc, což by bylo dlouho. Takhle se z toho ale týden ukrojí,“ říká reprezentační obránce Theodor Gebre Selassie.

„Domluva byla hned – jenom jsem se manželky zeptal, jestli jí to vyhovuje a jestli se tady zvládne starat o malého, a ta okamžitě souhlasila,“ pochvaluje si nový model přípravy na velký turnaj Gebre Selassie.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jenom to kvituji, pochvaluje si reprezentant Theodor Gebre Selassie, že může přípravu na Euro trávit s rodinou

K menšině těch, kteří tuto možnost nevyužili, patří třeba další obránce Tomáš Sivok.

„Bohužel, onemocněla nám babička a rodina se stěhuje, takže se budu soustředit na fotbal. Je super, že tady mohou být děti, ale na jednu stranu jsem rád, protože tady není moc času. Včera jsem toho měl dost, takže jsem v deset hodin usnul. Dneska máme zase dva tréninky, k tomu teplo, takže je člověk rád, že si po obědě lehne a má klid. Kdybych tady měl ty dva moje sviště, tak by to bylo docela náročné,“ myslí si Sivok.

„Nastavili jsme si pravidla. Holky se jdou projít nebo si lehnou u vody, zatímco kluci mají povinný odpočinek a od čtyř do večeře mají volno. Rodiny se chodí podívat na trénink, ale ten probíhá profesionálně, jako bychom byli v Praze. Akorát mají tu východu, že když mají fotbalisté půl dne volna, mohou se potkat s rodinami, což je úžasné,“ vysvětluje pravidla soužití fotbalistů s rodinami manažer Dušan Fitzel a dodává, že český tým v tomto ohledu není průkopníkem.

Fotbalová reprezentace přísně střeží své tréninkové soukromí, na hřiště nesmí ani majitel

Číst článek

„Andy Roxburgh, když trénoval New York Red Bulls, tak říkal, že když vzali manželky první rok na soustředění, jelo jich tam 40 procent a mělo to úžasný dopad na celou sezonu – potkávaly se a různě grilovaly. Druhý rok pak byla účast stoprocentní,“ dodal Fitzel.

Třeba to vyjde při dalším soustředění českého týmu na velkou akci, za dva roky před světovým šampionátem v Rusku.

Jan Kaliba, Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme