Fotbalisté Mönchengladbachu zahájili jaro výhrou nad Bayernem

Fotbalisté Mönchengladbachu zvítězili v zahajovacím utkání jarní části bundesligy nad vedoucím celkem soutěže Bayernem Mnichov 3:1 a poskočili na druhé místo tabulky.

Patrick Herrmann skóruje za záda gólmana Neuera v utkání Mönchengladbachu s Bayernem | Zdroj: Reuters

Skóre utkání otevřel v 11. minutě utkání domácí Mark Reus, který využil chyby reprezentačního gólmana Manuela Neuera, kterému se nepodařil odkop a nabídl soupeři vedoucí branku.

Domácí šli ještě do konce prvního poločasu do dvoubrankového vedení, když se těsně před přestávkou prosadil Patrick Herrmann.

Stejný hráč potom zvyšoval vedení Borussie už na 3:0, když v 71. minutě utkání zpracoval ideální přihrávku autora první branky Marka Reuse.

Hosté dokázali už jen snížit díky Bastianu Schweinsteigerovi, na zvrat už ale neměli sílu. Mönchengladbach ztrácí na druhém místě v tabulce na vedoucí Bayern už jen body, na lídra bundesligy se navíc mohou po víkendovém programu bodově dotáhnout Schalke a Dortmund.

Německá fotbalová liga - 18. kolo:

Mönchengladbach - Bayern Mnichov 3:1 (41. a 72. Herrmann, 11. Reus - 76. Schweinsteiger).

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít