Fotbalisté Montpellieru vybojovali historický ligový titul

Fotbalisté Montpellieru uhájili i v posledním kole díky vítězství 2:1 v Auxerre vedoucí pozici ve francouzské lize a poprvé v historii klubu vybojovali ligový titul. Zápas v Auxerre přitom nebyl vůbec jednoduchý, kvůli výtržnostem fanoušků byl totiž několikrát přerušen.

Montpellier's John Chukwudi Utaka reacts after becoming champions of the French Ligue 1 after defeating Auxerre at the Abbe Deschamps stadium in Auxerre, May 20, 2012 | Zdroj: Reuters

Montpellier prohrával od 20. minuty utkání poté, co se do sítě hostí trefil Kapa. Už o dvanáct minut později ale bylo díky Utakovi vyrovnáno, přičemž k zisku titulu by Montpellieru stačila právě i remíza.

Začátek druhého poločasu se opozdil, protože těsně před ním zaházeli domácí příznivci hřiště tenisovými míčky a rajčaty.

Další přerušení přišlo jen chvíli poté, co byla druhá půle zahájena, nejdelší pauzu si řádění fanoušků vyžádalo zhruba deset minut před koncem utkání, když na trávník létaly i světlice a policie musela nechat část tribuny vyklidit.

V závěru utkání pojistil zisk mistrovského titulu svým druhým gólem v utkání Utaka, což mimo jiné znamená, že si Montpellier zahraje v příští sezoně spolu s celkově druhým PSG Ligu mistrů.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít