Fotbalisté Neapole, soupeř Plzně v EL, porazili v ligovém zápase Sienu 2:0

Na pátém místě tabulky Serie A zakončí letošní rok fotbalisté Neapole, kteří jsou soupeřem Plzně ve 2. kole Evropské ligy. V 18. kole italské nejvyšší soutěže porazili Sienu 2:0. V atraktivním souboji šestého se sedmým týmem tabulky zvítězil AS Řím vedený trenérem Zdeňkem Zemanem nad AC Milán 4:2.

AS Řím (v červeném) porazil AC Milán 4:2, dva góly si připsal Eric Lamela (vpravo) | Zdroj: Reuters

Na gól v utkání mezi Neapolí a Sienou se ale čekalo až do samotného závěru duelu. V 86. minutě vstřelil první a vítězný gól Christian Maggio, v poslední minutě navíc pojistil vítězství Neapole proměněnou penaltou Edinson Cavani, který je druhým nejlepším střelcem ligy.

Neapol je soupeřem Plzně ve druhém kole Evropské ligy. První zápas se hraje 14. února v Itálii, odvetné utkání je na programu ve Štruncových sadech o týden později.

AS Řím měl v duelu s AC Milán drtivou první polovinu utkání, během třiceti minut vedli Římané už o tři góly, když se postupně prosadili Nicolás Burdisso, Pablo Osvaldo a Erik Lamela, který navíc ve druhém poločase přidal druhou branku a domácí vedli 4:0.

Jenomže závěr utkání přinesl ještě drama. V 78. minutě byl za úmyslnou hru rukou vyloučen po červené kartě domácí Marquinhos a Milán dokázal během tří minut snížit na rozdíl dvou branek. Víc už ale AC nestihl.

Italská fotbalová liga - 18. kolo:

Inter Milán - FC Janov 1:1 (85. Cambiasso - 77. Immobile), Bergamo - Udine 1:1 (40. Denis z pen. - 34. Muriel), Boloňa - Parma 1:2 (54. Sörensen - 56. Valdés, 66. Sansone), FC Turín - Chievo 2:0 (12. vlastní Sardo, 26. Gazzi), Palermo - Fiorentina 0:3 (50. a83. z pen. Jovetič, 89. Rodríguez z pen.), Sampdoria Janov - Lazio Řím 0:1 (31. Hernanes), Siena - Neapol 0:2 (86. Maggio, 90. Cavani z pen.), AS Řím - AC Milán 4:2 (30. a61. Lamela, 13. Burdisso, 23. Osvaldo - 87. Pazzini z pen., 88. Krkic).

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít