Fotbalisté obvinění v české sázkařské aféře mohou o víkendu zase nastoupit

Fotbalové Teplice hlásí pro pondělní duel o pohárové pozice v Gambrinus lize proti Liberci posilu. Nepořídily si ale nového hráče, jen jim Fotbalová asociace vrátila mezi použitelné fotbalisty obránce Davida Jablonského. A podobně jsou na tom i další hráči obvinění v případu sázek v českém fotbale.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fotbalisté Jan Halama (vlevo), David Jablonský (uprostřed) a právník Bronislav Šerák přicházejí na jednání fotbalové disciplinárky | Zdroj: ČTK

Všichni obvinění mohou znovu hrát soutěžní zápasy a disciplinární komise Fotbalové asociace přichází o další kus své autority.

"Samozřejmě sledujeme, jestli se někdo z těch jedenácti osob účastní nějakých sportovních utkání, vyhodnocujeme to na disciplinární komisi a předpokládám, že o tom budeme jednat," říká předseda disciplinárky Richard Baček.

Přehrát

00:00 / 00:00

Fotbalisté obvinění v sázkařské aféře mohou znovu hrát v českých soutěžích, trest jim za to nehrozí

Baček i jeho kolegové z komise si tohle sledování a jednání mohou teď ušetřit. Odvolací komise s konečnou platností zrušila jejich rozhodnutí zakázat fotbalistům obviněným v sázkařské aféře do vyšetření případu nastupovat k zápasům.

"Postupujeme samozřejmě podle disciplinárního řádu, který byl platný do 30. června 2013," vysvětluje Richard Baček. Ale právě v tom je ten zásadní problém podle Odvolací komise, která tak zaujala stejný názor jako právník dvou obviněných teplického Davida Jablonského a Jana Halamy ze Střížkova Bronislav Šerák.

"Oni zastavili činnost podle starého disciplinárního řádu, který k dnešnímu dni neplatí ani platit nemůže, musejí postupovat dle stávajícího disciplinárního řádu a tam možnost zastavení činnosti není," upozorňuje Šerák.

Role disciplinárky je prakticky nulová

Jeho klienti s takto formulovaným odvoláním uspěli a vydělali na tom i ti obvinění, kteří se neodvolávali, ale hrát zápasy teď můžou i oni. V Teplicích jsou rádi, že se jim s postupujícím podzimem a přibývajícími zraněními do sestavy může vrátit stoper, na kterého ještě nedávno spoléhali.

Podobně spokojení mohou být i v dalších klubech, ale podstatu problému to neřeší. Všichni zainteresovaní musejí čekat, jak dopadne vyšetřování, a to včetně disciplinární komise, která je smířená s tím, že její role v celém případu je teď už prakticky nulová.

"Je pravidlem, že účastníci disciplinárního řízení by se měli na jednání dostavovat, ale zase chápeme, že když nám někdo s ohledem na pokyn od policie nemůže nic říci, tak je to stejné, jako když sem přijde a stejně nic nemůže říci," dodává Richard Baček, který už proto ani nevyžaduje, aby se obvinění hráči dostavovali, když jsou předvolaní.

Alena Benešová, Jan Kaliba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme