Fotbalisté obvinění v sázkařské kauze dál taktizují, před DK nedorazili

Čekání Disciplinární komise Fotbalové asociace ČR bylo marné. Na její dnešní zasedání nikdo z jedenácti obviněných v tzv. sázkařské aféře nedorazil, přestože předvolání dostali všichni. Ovšem s tím, že můžou přijít buď dnes, nebo za týden, a první termín nevyužil ani jeden z hráčů. Na Strahově se tak objevila jen pětice svědků.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fotbalista Teplic Egon Vůch hovoří s novináři při svém odchodu od disciplinární komise FAČR, kde 17. října v Praze vypovídal jako svědek v kauze sázkařské aféry. | Zdroj: ČTK

Před disciplinární komisí postupně vypovídali Petr Dolejš s Egonem Vůchem z prvoligových Teplic, Tomáš Procházka, který hrál nejvyšší soutěž za Žižkov a nyní působí v divizním Kladně, nebo Tomáš Petrášek z třetiligové Roudnice. Tuto čtveřici doplnil ještě jeden fotbalista, který ale novinářům odmítl sdělit jméno.

V sídle FAČR se našla ilegální skrytá kamera, případ řeší policie

Číst článek

Neprozradila jej ani samotná disciplinární komise, která se celou věc snaží řešit citlivě a jména svědků nechce sdělovat vůbec žádná, právě proto, že jde jen o svědky a ne o obviněné fotbalisty.

„Zveme sem osoby, které podle informací, které máme od policie, mohly – a neříkám, že byly – nějakým způsobem osloveny některými z těch obviněných,“ vysvětluje důvody, proč si disciplinární komise vybrala jako svědky právě tuto pětici hráčů, její předseda Richard Baček.

Přehrát

00:00 / 00:00

Situaci ohledně sázkařské kauzy ve fotbale shrnul Jan Suchan

„Přišlo mi to z cizího čísla, vůbec nevím, kdo to je, dál jsem se s tím číslem nijak nekontaktoval. Na esemesku jsem odpověděl, že o to nemám zájem a ať už mě nekontaktují. Vůbec jsem nevěděl, co to je, ale byla to přímo konkrétní nabídka,“ potvrzuje, že k oslovení hráčů skutečně došlo, teplický Egon Vůch.

Prozradil jen to, že se jednalo o esemesku z českého čísla psanou v českém jazyce. Podobnou zkušenost měl také Tomáš Procházka, který aktuálně hraje za divizní Kladno, dřív působil v týmu Žižkova.

Tomáše Petráška a Petra Dolejše si disciplinární komise pozvala zřejmě proto, že hráli s některými z obviněných v jednom klubu. Petrášek měl přijít do styku se čtyřmi z obviněných fotbalistů, Dolejš s Davidem Jablonským v Teplicích. Celkem by svědků mělo být deset až patnáct.

V sázkařské aféře je v Česku obviněno celkem 12 lidí, z toho 11 jich spadá pod Fotbalovou asociaci ČR. Podle informací disciplinární komise by se ale ovlivnění zápasů nemělo týkat žádného utkání v Gambrinus lize.

Tereza Jelínková, Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme