Fotbalisté Olomouce deklasovali Brno

Sigma Olomouc porazila v 11. kole Gambrinus ligy Brno jednoznačně 5:0 a ukončila tak dlouhé čekání na výhru, které trvalo od druhého kola. V dalších zápasech Kladno podlehlo Slavii 0:2, Mladá Boleslav zvítězila nad Bohemians Praha 4:2 a Bohemians 1905 prohrály se Slováckem 0:1.

Olomoučtí fotbalisté se radují z branky na 5:0

Olomoučtí fotbalisté se radují z branky na 5:0 | Zdroj: ČTK

FK Mladá Boleslav - Bohemians Praha 4:2 (1:1)

Fotbalisté Mladé Boleslavi ukončili šestizápasovou sérii bez vítězství, Bohemians Praha po prohře spadli na poslední místo tabulky. V prvním poločase měli domácí více ze hry, několik svojích šancí však nevyužili a do vedení šli nečekaně hosté. Ve 39. minutě se prosadil Jeslínek. Mladoboleslavský tým ale inkasovaná branka nerozhodila a ještě do konce prvního dějství vyrovnal Chramosta. Čtyři minuty po přestávce byl navíc po faulu ve vápně vyloučen hostující Macháček. Sylvestre nařízenou penaltu bezpečně proměnil a poslal domácí do vedení. To potom navýšil v 65. minutě Rajnoch. Bohemians ještě vykřesaly o pouhé dvě minuty později naději na lepší výsledek. Prosadil se Andronic. Víc už toho Mladá Boleslav ale soupeři nedovolila. Na konečných 4:2 upravil v 82. minutě Poláček.

Branky: 45.+1 Chramosta, 51. Sylvestre z pen., 65. Rajnoch, 82. Poláček - 39. Jeslínek, 67. Andronic. Rozhodčí: Kovařík - Novák, Marek. ŽK: Janíček - Očovan, Modeste. ČK: 49. Macháček (Bohemians). Diváci: 2875.

00:00 / 00:00

Souhrn nedělních zápasů 11. kola fotbalové Gambrinus ligy

Bohemians 1905 - 1. FC Slovácko 0:1 (0:0)

Slovácko, znovu v sestavě s útočníkem Petrem Švancarou, vybojovalo na hřišti Bohemians 1905 první výhru mimo domácí stadion. Bohemians byly v zápase aktivnější, do větších příležitostí se ale nedostávaly. Ani hosté příliš fotbalové krásy nenabídli. O jejich vítězství rozhodl dobře provedený rohový kop ze 72. minuty. Ten rychle rozehrál Švancara, míč prodloužil Valenta a hlavou skóroval Kordula.

Branka: 72: Kordula. Rozhodčí: Zelinka - Filípek, Čecháček. ŽK: Škoda - Urbánek. Diváci: 5748.

SK Sigma Olomouc - 1. FC Brno 5:0 (3:0)

Dlouhé olomoucké čekání na vítězství ukončila jednoznačná výhra nad Brnem. O osudu utkání bylo rozhodnuto už po prvním poločase. Domácí totiž vedli po brankách Ordoše, Šultese a Petra 3:0. Brno se ve druhé části na zdramatizování zápasu nezmohlo, naopak ještě dvakrát inkasovalo. Svůj druhý gól přidal Ordoš a skóre utkání uzavřel Hořava.

Branky: 9. a 53. Ordoš, 38. Šultes, 43. Petr, 85. Hořava. Rozhodčí: Damková - Dobrovolný, Kovařík. Bez ŽK. Diváci: 3456.

SK Kladno - SK Slavia Praha 0:2 (0:1)

Trenér Slavie Karel Jarolím udělal pro utkání v Kladně několik změn v sestavě. A tento tah mu vyšel. Po dlouhé době od začátku hrající Naumov totiž vstřelil obá góly pražského týmu, v brance potom předvedl spolehlivý výkon Deniss Romanovs. Pro jedenatřicetiletého lotyšského gólmana ale neskončil duel šťastně. Po střetu s domácím útočníkem Šilhanem, v 82. minutě utkání, byl odvezen do nemocnice. Provedená vyšetření ale naštěstí neprokázala vážnější zranění hlavy nebo páteře. Romanovs tak bude v nejbližší době propuštěn do domácího léčení.

Branky: 14. a 78. Naumov. Rozhodčí: Bílek - Pelikán, Peřina. ŽK: Šilhan, Gross, Szabo - Čelůstka. Diváci: 2680.

Tomáš Minarčík, Pavel Petr, Jan Kaliba, Jaroslav Plašil, Mirko Vasič Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít