Fotbalisté Olomouce deklasovali Příbram a vedou Gambrinus ligu

V utkání 13. kola nejvyšší tuzemské fotbalové soutěže porazili hráči Olomouce Příbram 6:1 a o skóre se dostali do čela tabulky před Jablonec. Hattrickem se v dresu Hanáků blýskl Ordoš. Viktoria Plzeň vyhrála na hřišti pražské Slavie v bojovném utkání 1:0.

Zdeněk Klesnil (vlevo) a Michal Ordoš z Olomouce se radují z gólu

Zdeněk Klesnil (vlevo) a Michal Ordoš z Olomouce se radují z gólu | Zdroj: ČTK

Fotbalisté Olomouce byli v utkání proti hostům z Příbrami favority, ale tenisový výsledek 6:1 nečekali ani domácí fanoušci. První půli vyhráli Hanáci 2:0, ale ve druhém poločase začal úřadovat před brankou Středočechů Ordoš a díky jeho hattricku a především dvěma brankám v 90. minutě se Sigma posunula do čela ligové tabulky.

Bojovný duel v pražském Edenu rozhodl ve prospěch Plzně slávistický obránce Hubáček. Ten ve 31. minutě přizvedl přímý kop Horvátha tak nešikovně, že přeloboval vlastního gólmana.

Slavia se ve druhém poločase snažila vyrovnat, ale kromě centrů k tomu měla jen jednu velkou šanci. Mičolův pokus ale gólman Kozáček vyrazil. Plzeň nehrála příliš pohledně, ale účelným výkonem přeci jen vybojovala vítězství 1:0.

Ve zbylých dvou nedělních duelech vyhrály České Budějovice v Hradci Králové 1:0 a Dukla Praha si odvezla všechny body z Brna za vítězství 3:1.

Sigma Olomouc - 1. FK Příbram 6:1 (2:0)
Branky: 63.,90. a 90.+1 Ordoš,45. a 54. Petr, 21. Klesnil - 67. Danosti
Rozhodčí: Kovařík - Mencl, Moláček
ŽK: Schulmeister - Dejmek, Šlapák
Diváci: 4 820
Olomouc: Zlámal - Rossi, Dreksa, Škerle, Vepřek (67. Janotka) - Pospíšil, Ordoš, Hořava - Petr (81. Plšek), Klesnil, Navrátil (76. Schulmeister)
Příbram: Hruška - Jugas, Dejmek, Mišůn, Divíšek - Krbeček (70. Kalivoda), Trapp, Mareš 79. Valenta), Šlapák (58. Danoski) - Střihavka, Wágner

Slavia Praha - Viktoria Plzeň 0:1 (0:1)