Fotbalisté Olomouce padli v Liberci, kromě Slovanu vyhrály i Mladá Boleslav a Dukla

Fotbalisté Olomouce ztratili body v boji o čelo tabulky Gambrinus ligy. Ve 21. kole prohráli v Liberci 0:1 a nevyužili tak šanci dostat se alespoň dočasně na druhé místo. Po dvou porážkách bodovala naplno Mladá Boleslav, která porazila Slovácko 2:0. Jasnou výhru slaví Dukla, která zdolala poslední České Budějovice 4:0.

Rizikový zápas FK Mladá Boleslav a Baník Ostrava - pohled na hřiště

Rizikový zápas FK Mladá Boleslav a Baník Ostrava - pohled na hřiště | Foto: Jana Huzilová

Olomouc ztratila v Liberci první body v jarní části soutěže, navíc hosté rozhodně nepřipomínali v prvním poločase aktuálně nejúspěšnější ligový tým. Ani Slovan neměl moc šancí, nejnebezpečnější byla asi hlavička Kováče, kterou ale dokázal Zlámal zlikvidovat.

Po přestávce se olomoučtí fotbalisté snažili přeci jen víc tlačit do ofenzivy a v 54. minutě byli i nejblíže v zápase ke skórovaní. Domácí brankář Kovář ale dokázal po průniku Doležala svůj tým podržet. Nadějnější gólové příležitosti pak měl ve zbytku utkání už jen Liberec. A jednu z nich dokázal i proměnit.

Štajner vysunul Delarge, který obešel i Zlamála a dal v 86. minutě rozhodující gól zápasu. Výhru domácích pak mohl v závěru navýšit Rabušic, jeho povedenou ránu z dálky ale olomoucký brankář vyrazil.

Mladá Boleslav oplatila Slovácku porážku

Domáci Boleslav byla od úvodu jasně aktivnější a také nebezpečnější. Do vedení ji ale ve 20. minutě poslala chyba hostujícího gólmana Melichárka, po které Došek fauloval v pokutovém území Johanu a Mareš proměnil následnou penaltu.

Z řady dalších boleslavských šancí se ujala ta ze 44. minuty, kdy centr Kysely uklidil do sítě hlavičkou Ščuk. Slovácko si připravilo za celý zápas minimum slibných gólových situací, a i proto prohrálo 0:2.

Za domácí nastoupil v samotném závěru utkání poprvé od červencové operace přetrženého zkříženého vazu v koleni jeden z velkých talentů českého fotbalu Jan Chramosta. A bylo to pro něj velké pozvbuzení.

00:00 / 00:00

S fotbalistou Mladé Boleslavi Janem Chramostou mluvil reportér Jan Suchan

"I když to bylo jen pět minut, tak jsem za ně strašně rád. Jak mě přivítali diváci, to bylo fantastické. Byl jsem natěšený. Škoda, kdybych dal gól... Ale byla to moc krátká doba," říkal po zápase Chramosta.

Dukla se rozstřílela

Týmy Dukly a Českých Budějovice potvrdily, že v jejich vzájemných zápasech pádá hodně gólů, tentokrát ale jen do jedné branky.

Kanonádu domácích začal krásnou ranou z dálky Tomáš Borek, postupně se přidali gólem o tyč Pospěch, hbitou dorážkou Božić a na konečných 4:0 upravil svou druhou trefou Borek.

Jihočeši byli v útoku bezradní a odjeli tak z Julisky s nejhorší porážkou v této sezóně. V tabulce proto zůstanou poslední i po 21. kole.

Fotbalová Gambrinus liga - 21. kolo:

Slovan Liberec - Sigma Olomouc 1:0 (0:0)

Branka: 86. Delarge. Rozhodčí: Jech - Kordula, Pelikán. ŽK: Dreksa (Olomouc). Diváci: 3964.

FK Mladá Boleslav - 1. FC Slovácko 2:0 (2:0)

Branky: 20. Mareš z pen., 44. Ščuk. Rozhodčí: Jílek - Štěrba, Vysloužil. ŽK: Dosoudil - Hofmann. Diváci: 2177.

Dukla Praha - Dynamo České Budějovice 4:0 (2:0)

Branky: 13. a 74. Borek, 43. Pospěch, 72. Božič. Rozhodčí: Franěk - Mencl, Gallo. ŽK: Hašek - Mchojan, Rýdel, Černý, Machovec, Ježdík. Diváci: 1920.

Martin Charvát, Jan Suchan, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít