Fotbalisté Olomouce porazili v GL Spartu na jejím hřišti 2:1

V dohrávce osmého kola Gambrinus ligy překvapivě zvítězili fotbalisté Olomouce na hřišti pražské Sparty 2:1. Domácí šli v 61. minutě do vedení, když se z penalty trefil Kadlec, ale důrazný Ordoš otočil svými zásahy skóre a Hanáci si z Letné odvezli tři body.

Hráči olomoucké Sigmy se radují z vítězného gólu

Hráči olomoucké Sigmy se radují z vítězného gólu | Zdroj: ČTK

Fotbalisté Sparty měli velkou šanci dostat se do čela ligové tabulky a Olomouc neměla být zas až tak velkým soustem. Zásadní rozdíl mezi oběma týmy ale byl v defenzivě. Zatímco Hanáci ustáli tlak domácího týmu v prvním poločase, Sparťané při bránění propadli.

Pražany dostal do vedení z penalty, kterou sudí nařídil za zákrok na Kweukeho, Kadlec. Hned v následující minutě se ale ukázalo, že to domácí jednoduché mít nebudou. Po Ordošově centru míč proskákal těsně vedle sparťanské branky.

V 66. minutě už se ale hosté radovali z branky. Na Rossiho centr si naskočil Ordoš a míč skončil za zády gólmana Vaculíka. Po zajímavých šancích na obou stranách se v 78. minutě opět prosadil Ordoš, ke kterému se dostal balón po rohovém kopu a problém se zakončením už neměl.

Domácí se snažili kombinovat, ale na prohře 1:2 s Olomoucí už nic nezměnili a zůstali tak v tabulce Gambrinus ligy na třetím místě o bod za Plzní a Jabloncem. Hanáci si naopak polepšili a na čtvrtém místě ztrácejí na Spartu už jen jeden bod.

Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít