Fotbalisté Olomouce šanci na první místo nevyužili, s Brnem remizovali

Olomoučtí fotbalisté si mohli aspoň jeden den užít pocit lídra Gambrinus ligy. Ale během devátého kola se jim to nepovede, protože s brněnskou Zbrojovkou jen remizovali 1:1. V tabulce tak zůstali čtvrtí, na vedoucí dvojici Jablonec-Plzeň ztrácí Sigma jeden bod.

Brněnský Miroslav Král brání olomouckého Jakuba Petra

Brněnský Miroslav Král brání olomouckého Jakuba Petra | Zdroj: ČTK

Hosté začali aktivně a ve 23. minutě se ujali vedení - z hranice pokutového území se přesně k tyči trefil Petr Švancara. V závěru první půlhodiny vyrovnal hlavou po rohovém kopu Pavel Dreksa.

Nápor Sigmy pak v 65. minutě přibrzdilo vyloučení stopera Aleše Škerleho za sražení Pavla Mezlíka, který by postupoval sám na brankáře. To ale nebyla jediná červená karta, která byla na Andrově stadionu k vidění. Po dvou žlutých si ji musel sedm minut před koncem prohlédnout také brněnský útočník Michal Škoda.

Ani jeden z týmů si pak žádnou vyloženou gólovou šanci nevypracoval, a i proto se Olomouc s Brnem o body podělila.

Sigma Olomouc - Zbrojovka Brno 1:1 (1:1)
Branky: 29. Dreksa - 23. Švancara. Rozhodčí: Ardeleánu - Ubias, Morkusch. ŽK: Dreksa, Vepřek - Škoda, Husár, Pernica, Šoljič, Fall. ČK: 64. Škerle - 84. Škoda. Diváci: 7490.

Olomouc: Blaha - Rossi, Dreksa, Škerle, Vepřek - Pospíšil, Ordoš, Hořava - Schulmeister (82. Hubník), Doležal (46. Klesnil), J. Petr (56. Navrátil). Trenér: Pivarník.
Brno: R. Petr - Král, J. Brabec, Pernica, Husár - Mezlík, Zavadil, Šoljič, Lutonský (86. Glaser) - Škoda, Švancara (45. Fall, 89. Sus). Trenér: Čuhel.

Tomáš Minarčík, Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít