Fotbalisté Olomouce se dotáhli do čela GL, Hradec Králové porazil Teplice

Fotbalisté Olomouce šli do nedělního zápasu 11. kola Gambrinus ligy proti pražské Dukle s tím, že se můžou bodově dotáhnout na čelo tabulky. To se jim také povedlo, když hosty porazili 2:1. Hradec Králové vybojoval tři body za vítězství 2:0 nad Teplicemi, když oba si góly připsal slovenský útočník Uškovič.

Hráči Olomouce (vpravo) se radují z gólu Michala Ordoše

Hráči Olomouce (vpravo) se radují z gólu Michala Ordoše | Zdroj: ČTK

V utkání na Hané se do první významnější šance dostal Vepřek, když po čtvrthodině hry stál před brankářem hostů Radou sám. Chtěl ale ještě vylepšit střeleckou pozici pro svoje spoluhráče, což se mu nepovedlo.

Ve 23. minutě se už fanoušci Olomouce radovali. Ordoš si vyměnil míč s Klesnilem a vstřelil gól na 1:0. Hosté se do větší šance dostali před koncem prvního poločasu, ale Pospěch trefil z hranice velkého vápna jen obránce domácích.

Na 2:0 zvýšil v úvodu druhé půle Navrátil a další příležitosti domácí nevyužili. V závěru snížil ještě Malý na 1:2, ale Hanáci už si tři body a vítězství zkušeně pohlídali.

Hradečtí vedení bývalým teplickým trenérem Plíškem měli před zápasem se Severočechy o motivaci postaráno a vidět to bylo od úvodních minut. V 16. minutě se k radosti východočeského publika prosadil domácí útočník Uškovič.

Po změně stran začali útočit i hosté, ale branku přidali Východočeši. Trefil se z penalty opět slovenský útočník Uškovič. Hradec Králové tak porazil Teplice 2:0.