Fotbalisté Olomouce ztratili první body na domácím hřišti

V dohrávce 8. kola Gambrinus ligy remizovala Sigma Olomouc s Mladou Boleslaví 0:0. Hanáci tak poprvé v sezóně na domácím stadionu nebodovali.

Pavel Šultés střílí na branku Mladé Boleslavi

Pavel Šultés střílí na branku Mladé Boleslavi | Zdroj: ČTK

SK Sigma Olomouc - FK Mladá Boleslav 0:0

První poločas přinesl svižný fotbal, při kterém nebyla nouze o gólové příležitosti. Po dvojím zahrození domácích, mohli otevřít skóre Středočeši, ale Táborský v dobré pozici netrefil.

Velmi dobrý zápas odehrál znovu Hubník, který provětrával obranu hostí rychlostí, technikou i kvalitní přihrávkou. Z těch mohl hned dvakrát těžit Jan Navrátil. Ten spálil dvě vyložené šance a zejména ta druhá, při které mu stačilo jen přehodit ležícího brankáře, byla stoprocentní.

Olomouc si ve druhém poločase vytvořila výraznou převahu. Chyběla ale kvalitnější finální přihrávka, nebo klid v koncovce. Nepomohl ani příchod Michal Ordoše na posledních šest minut utkání.

Mladá Boleslav se v poslední půlhodině soustředila spíše na obrannou činnost a k ohrožení branky soupeře se prakticky nedostala. Přesto jako první tým veze v letošní sezóně z Olomouce bod.

Rozhodčí: Příhoda - Lhoták, Tacina. ŽK: Janotka - Táborský, Fabián. Diváci: 5826.

Sestava:

Olomouc: Drobisz - Janotka, Škerle, Dreksa, Vepřek - Bajer, Rossi, Navrátil (61. Hořava) - Petr (84. Ordoš), Hubník (74. Vašíček), Šultes. Trenér: Psotka.

Ml. Boleslav: Miller - Kalina, Dimitrovski, Rolko, Fabián - Mendy, Procházka, Opiela, Táborský (82. Sedláček) - Chramosta (75. Kulič), Řezníček (90.+2 Bořil). Trenér: Stanner.

Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít