Fotbalisté Ostravy prohráli v lize popáté v řadě

Krize Baníku Ostrava pokračuje. Po vyřazení z Evropské ligy od běloruského Mogilova nezvládl už páté utkání Gambrinus ligy za sebou. Po porážkách na Spartě, doma s Olomoucí, v Mladé Boleslavi a doma s Teplicemi nestačil tým trenéra Miroslava Koubka ani na Liberec. Na severu Čech prohrál v 8. kole 1:4.

Fotbalisty Ostravy nebolí jen zranění, ale především porážky

Fotbalisty Ostravy nebolí jen zranění, ale především porážky | Zdroj: ČTK

Ostravané přitom do utkání vstoupili lépe - už v 5. minutě díky hlavičce Zdeňka Šmejkala po standardní situaci vedli. Jenže již v 18. minutě vyrovnal domácí střelec Andrej Kerič a do poločasu udeřili Liberečtí ještě jednou. Ve 39. minutě dorazil Gecovovu střelu do prázdné branky Jan Nezmar.

Také druhý poločas přinesl Slovanu dvě gólové radosti. Ve 47. minutě se zpoza pokutového území trefil k tyči Jiří Fleišman a v nastavení uzavřel skóre nádhernou ranou z přímého kopu Petr Papoušek.

00:00 / 00:00

Závěr utkání Liberec - Ostrava v podání Tomáše Kohouta

Ostrava zůstává po úvodním utkání osmého kola předposlední se ziskem pěti bodů, Liberec se vyhoupl s deseti body na sedmou příčku.

Slovan Liberec - Baník Ostrava 4:1 (2:1)

Branky: 18. Kerič, 40. Nezmar, 47. Fleišman, 90.+2 Papoušek - 4. Šmejkal. Rozhodčí: Kovařík - Filípek, Jiřík. ŽK: Bosančič - Varadi, Marek. Diváci: 4852.

Liberec: Bičík - Gebre Selassie, Holeňák, Dejmek, Fleišman (86. Vojta) - Vácha, Štajner, Gecov, Bosančič (62. Papoušek) - Kerič, Nezmar (68. Vulin). Trenér: Petřík.