Fotbalisté Ostravy se bodově dotáhli na vedoucí Spartu

Fotbalisté Baníku Ostrava vyhráli v dohrávce 25. kola Gambrinus ligy na hřišti Liberce 1:0 a v tabulce tak mají stejně bodů jako vedoucí Sparta. Jedinou branku utkání zaznamenal v 68. minutě hlavou Fernando Neves.

Ostravský Fernando Neves oslavuje gól s dudlíkem v puse

Ostravský Fernando Neves oslavuje gól s dudlíkem v puse | Zdroj: ČTK

Slovan Liberec - Baník Ostrava 0:1 (0:0)

Baník Ostrava pokračuje ve své vítězné sérii. Pro pátou výhru za sebou si přijel do Liberce, kde se hrál od počátku pohledný fotbal, který nabízel i šance. Do těch se v úvodu dostávali především domácí.

00:00 / 00:00

Utkání pohledem reportéra Radiožurnálu Jaroslava Plašila

Jenže Dočkal se po dobrém uvolnění ve vápně netrefil ve 12. minutě do branky, příležitosti Dejmka, Vulina a znovu Dočkala potom v dalších minutách zlikvidoval výborný brankář Baníku Baránek.

Ostrava se začala prosazovat až v poslední čtvrthodině prvního poločasu, ani ona ale skórovat nedokázala.

Také od začátku druhé půle pokračovala ofenzivní podívaná. Varadi ovšem v 55. minutě místo střely volil při úniku na Hauzra přihrávku na Vydru, kterému se zapletl míč mezi nohami a z nadějné šance proto nebylo nic.

Rozhodující moment utkání přišel v 68. minutě. Gólovou hlavičku libereckého Nezmara nejprve zlikvidoval Baránek, neúspěšný střelec potom chvíli na to na polovině hřiště fauloval Nevese a kopal se přímý kop.

Centr Lukeše hlavičkoval ve vápně téměř nekrytý Neves a padáčkem na zadní tyč překonal domácího brankáře Hauzra. Další jasnou příležitost zahodili ostravští hráči o par minut později, když hlavičkující Mičola mířil pouze doprostřed branky, kde stál připravený Hauzr.

Závěrečných dvacet minut zápasu nabídlo marnou snahu severočeského týmu o vyrovnání. Největší šanci zlikvidoval v 82. minutě domácímu kanonýrovi Kerićovi opět vynikající Baránek.

Branka: 68. Neves. Rozhodčí: Drábek - Filípek, Dobrovolný. ŽK: Gecov, Kerič, Nezmar, Polák - Vydra. Diváci: 4810.

Liberec: Hauzr - Zeman, Polák, Dejmek, Vulin - Dočkal, Vácha, Gecov (78. Bosančič), Liška (72. Papoušek) - Nezmar, Kerič. Trenér: Petřík.

Ostrava: Baránek - Řezník, Neuwirth, Bolf, Neves - Lukeš, Marek, Lička (90. Wojnar) - Vydra (90. Kraut), Varadi, Mičola (83. Greguš). Trenér: Koubek.

Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít