Fotbalisté Ostravy se po 13 prvoligových zápasech radují z vítězství

Až v 10. kole fotbalové Gambrinus ligy si připsali premiérový zisk tří bodů hráči Ostravy, když na Bazalech porazili Hradec Králové 1:0. Radost z výhry ale nejen příznivcům Baníku kazí fakt, že v obnovené premiéře v ostravském dresu se po osmi minutách hry zranil střídající Marek Jankulovski.

Nová posila Baníku a bývalý reprezentant Marek Jankulovski se po osmi minutách na hřišti zranil | Zdroj: ČTK

O jedinou branku utkání se postaral po Lukešově trestném kopu přesnou hlavičkou Stoper Benjamin Vomáčka. To už byl na hřišti i navrátilec a bývalý reprezentant Jankulovski, o tři minuty později ho však odnášeli ze hřiště po střetu s protihráčem na nosítkách.

Na Ostravu pak padla obava o výsledek, hosté v závěru silně tlačili, ale vyrovnání v 80. minutě dosáhli z ofsajdu. Minimálně do neděle se tak Baník posunul na třinácté místo v tabulce.

FC Baník Ostrava - FC Hradec Králové 1:0 (0:0)

Branka: 70. Vomáčka. Rozhodčí: Jílek - Urban, Páral. ŽK: Svěrkoš (Ostrava). Diváci: 4484

Ostrava: Pietrzkiewicz - Zawada, Frydrych, Vomáčka, Cverna - Greguš, Droppa - Šenkeřík (65. Jankulovski, 73. Zejdler), Lukeš, Malcharek - Svěrkoš (89. Badaljan). Trenér: Malura
Hradec Králové: Lindr - Plašil, Chleboun, Fukal - Fischer (75. Štěpán), Hochmeister (75. Jandík), Zelený (87. Malinský), Poděbradský - Černý, Klapka, Dvořák. Trenér: Kotal

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít