Fotbalisté Plzně i Liberce vyhráli a dotáhli se na čelo tabulky

Až do zítřejšího podvečera má fotbalová Gambrinus liga na špici tabulky čtyři týmy s deseti body. Na celky Sparty a Jablonce, které se v pondělí utkají o vedení, se dotáhly Liberec a Plzeň. Slovan vyhrál v Českých Budějovicích 2:0 a Viktoria porazila po stejném výsledku Mladou Boleslav. V dalším duelu remizoval Hradec Králové s Baníkem Ostrava 1:1.

Útočník Josef Šural (zády) z Liberce se raduje se spoluhráči z gólu

Útočník Josef Šural (zády) z Liberce se raduje se spoluhráči z gólu | Zdroj: ČTK

Viktoria Plzeň - FK Mladá Boleslav 2:0 (0:0)

Plzni chyběli kromě zraněného Koláře také Horváth s Rajtoralem. Kouč Vrba je šetřil na odvetu posledního předkola Evropské ligy s Lokerenem. A na útočné hře Západočechů to bylo znát.

I tak Ďuriš v jedné ze šancí trefil tečovanou střelou břevno a Hanouskovi zkazil radost výborným zákrokem brankář Šeda.

Komando Horváth – Rajtoral se ale na hřiště během druhé půle dostalo a právě Horváth načechral gólový centr na Hanouskovu hlavu, která trefila Viktorii výhru. Tu ještě v nastavení pojistil stoper Procházka.

Branky: 63. Hanousek, 90+2. Procházka. Rozhodčí: Královec - Wilczek, Kordula. ŽK: Limberský, Hora - Kysela. Diváci: 9685.

Dynamo České Budějovice - Slovan Liberec 0:2 (0:1)

Severočechy poslaly do vedení nůžky, které perfektně vystřihl ve 24. minutě Šural. Ve druhém poločase Liberec kontroloval hru, navíc v 58. minutě výborně vyřešil únik Souza.

České Budějovice působily nepřesvědčivým dojmem, v jedné z mála nadějných příležitosti trefil Otepka tvrdou ránou tyč. I proto prohráli Jihočeši se Slovanem 0:2.

Branky: 24. Šural, 57. Souza. Rozhodčí: Ardeleánu - Mencl, Filípek. ŽK: Řepka, Hanzlík (oba Budějovice). Diváci: 2920.

FC Hradec Králové - Baník Ostrava 1:1 (0:0)

Baníku stačil k remíze spolehlivý gólman Buček a hra na protiútoky, ze kterých jeden vyšel. To v 60. minutě Kukec brankáře Koubka nápaditě přeloboval hlavou. O šest minut dříve se už trefil z hranice pokutového území Holeš.

Žádný z jeho spoluhráčů ho už ale nenapodobil, přestože nebezpečné byly jak střely Šislera z dálky, tak pokusy Uškoviće z bezprostřední vzdálenosti.

Branky: 55. Holeš - 60. Kukec. Rozhodčí: Příhoda - Ubias, Kovařík. ŽK: Poděbradský, Šisler - Miloslavljev, Kaprálik. Diváci: 5120.

Jan Kaliba, Kamil Jáša, Jan Suchan, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít