Fotbalisté Plzně jsou smířeni s téměř nepřekonatelnou kvalitou Bayernu

Globální značka Bayern Mnichov rozbalí dnes večer svou továrnu na fotbal v západních Čechách. Pro město Plzeň i tamní fotbalový klub je už tohle samo o sobě vítězstvím. Ostatně s jiným vítězstvím nikdo včetně hráčů Viktorie před dnešním zápasem Ligy mistrů nepočítá.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fotbalový kolotoč s Bayernem Stanislava Tecla s Danielem Kolářem nepotěšil | Zdroj: ČTK

Málokdy se vidí, aby někdo byl předem tolik smířený s porážkou jako český šampion před dnešním utkáním s Bayernem.

„Dá se uspět proti každému, ale Bayern je podle mě nejlepší mužstvo na světě. Musí mít strašně špatný den, aby se dalo uspět. Mužstvo, které hraje proti nim, na tom naopak musí být extrémně dobře.“

„My s Mnichovem nemáme co ztratit. V domácím prostředí budeme chtít hrát to, na co máme. Je ale otázkou, jestli to bude stačit,“ doplňují se záložník Daniel Kolář a jeho trenér Pavel Vrba, dva muži s čerstvou zkušeností z herního i výsledkového debaklu v Mnichově.

Přehrát

00:00 / 00:00

Utkání základní skupiny Ligy mistrů mezi Bayernem a Plzní má jasného favorita

A tak se Plzeňští dostávají do role mužstva, které div že nemusí před vzájemným zápasem povzbuzovat jeho soupeř, aby tím dodal utkání náboj.

„Zdejší publikum sehraje svoji roli, navíc Plzeň teď v lize vyhrála 6:1, což jí určitě dodalo sebevědomí, takže počítám, že to může být úplně jiný zápas než u nás v Allianz Areně,“ nutí celý tábor světoznámé bavorské značky k obezřetnosti záložník Bastian Schweinsteiger.

Ale základním předpokladem, aby se jeho varování vyplnilo, je změna myšlení plzeňských fotbalistů. I na nejlepší tým Evropy je třeba vyrukovat statečně a s hrdostí, a nikoli ustrašeně, radí viktoriánům, jak se dostat Bayernu na kobylku, sám jeho ambasador a mistr světa i Evropy Paul Breitner. O setkání s ním na slavnostní večeři, kterou německý klub na západě Čech uspořádal, vás ještě dnes budeme informovat.

Jan Kaliba, David Nyč Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme