Fotbalisté Plzně museli kvůli Neapoli změnit způsob přípravy

Fotbalisté Plzně se v Neapoli připravují na svůj první zápas vyřazovací části Evropské ligy. Čeká je druhý celek italské „Serie A", dost možná i s největšími hvězdami Uruguaycem Cavanim a Slovákem Hamšíkem. Ale i bez těchto opor jde o světovou extratřídu, a to hlavně ve schopnosti bleskově zaútočit na branku soupeře.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fotbalista Pavel Horváth (vlevo) slaví gól do sítě portugalské Coimbry v duelu Evropské ligy | Zdroj: ČTK

Slavnému klubu z Campanie v tom pomáhá i zvláštní rozestavení s pěti záložníky a dvěma útočníky, které zaujalo také plzeňského kapitána Pavla Horvátha. „Pro mě je tohle úplně jednoznačně neitalský styl.“

Hráli už proti Barceloně, Atletiku, Schalke nebo AC Milán. Přesto tak velké útočné síle soupeře se ještě zřejmě nepostavili. Fotbalisté Neapole sice míč nedrží tak často, jako třeba prvně jmenovaní Katalánci, ale když už ho získají, pospíchají s ním hodně rychle dopředu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Fotbalisté Plzně trénují na Neapol před zápasem Evropské ligy

„Ti dva krajní hráči jsou v obou šestnáctkách, což dobře nechápu fyzicky, ale v sestřihu tam opravdu byli. V tomto směru nás čeká něco nezvyklého a ta videa, abych řekl pravdu, tak mě v uvozovkách vyděsila, protože těch akcí tam bylo hodně,“ říká napůl uznale a napůl s obavami kapitán plzeňské Viktorie Pavel Horváth, pro kterého to zároveň znamená začít se chovat trochu jinak ve středu hřiště.

O mimořádnosti soupeře ví i trenér Vrba

„Hráči jsou hodně ofenzivní a hodně kreativní, takže tam v podstatě není nikdo na svém místě a všichni se prolínají, takže samozřejmě v defenzivě budeme muset trochu to rozestavení změnit. Hrají to nepříjemně a je potřeba se jim v tomhle směru přizpůsobit v tom bránění,“ popisuje zároveň Pavel Horváth obvyklou náplň posledních tréninků a přípravných zápasů.

Během nich se fotbalisté Plzně snažili co nejlépe nachystat na nezvyklé rozestavení Neapole 3-5-2.

„Určité věci jsme hráčům ukazovali a hledali jsme řešení, abychom byli úspěšní. Spíš přizpůsobujete nácvik soupeři, aby se zabránilo nějakému zmatku. Já věřím, že jsme ty situace dostatečně probrali a ještě si je před zápasem v přípravě nějakým způsobem vysvětlíme,“ věří plzeňský kouč Pavel Vrba.

Jeho svěřenci budou čelit nezvykle početné a navíc kvalitní síle soupeře od čtvrtečních 19 hodin.

Jaroslav Plašil, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme