Fotbalisté Plzně opět vedou ligu, Bohemians porazili 2:1

Nejvyšší fotbalovou soutěž opět vedou fotbalisté Viktorie Plzeň. Na čelo soutěže se dostali díky vítězství nad pražskými Bohemians 2:1. Po polovině soutěže má Viktoria jednobodový náskok před Spartou. Třetí je Jablonec.

Fotbalisté Vitkorie Plzeň porazili Bohemians a vedou ligu

Bohemians přijeli hrát na západ Čech odvážně, což se jim v prvních minutách zápasu dařilo, svou největší šanci po rohovém kopu ale nevyužili, Hrošovský na druhé straně nastřelil dalekonosnou ranou břevno.

Po půlhodině hry odpískal rozhodčí Lerch po kontaktu obránce Pražanů Pauschka s Pilařem pokutový kop pro Viktorii. Penaltu proměnil Tomáš Hořava a domácí vedli. Těsně před koncem poločasu mohli hosté srovnat, ale Mosquera hlavičkoval pouze do břevna.

V úvodu druhého poločasu získali plzeňští fotbalisté dvoubrankový náskok. Na centr z levé strany si nabíhal Václav Procházka, ale ještě před ním si míč nasměroval hlavou do vlastní branky Josef Jindřišek.

STREAM a ONLINE: 15. kolo fotbalové ligy zakončují Slavia a Hradec

Kapitán Bohemians Jindřišek svou smůlu napravil v 69. minutě. Po faulu na Mosqueru podstřelil z přímého kopu plzeňskou zeď a i s pomocí teče Petržely snížil.

Během posledních dvaceti minut se Bohemians snažili o vyrovnání, nevytvořili si ale žádnou větší příležitost a Plzeň uhlídala a zvítězila 2:1. V tabulce po polovině soutěže má 34 bodů a jednobodový náskok na svého nejtěsnějšího pronásledovatele – pražskou Spartu.

15. kolo první fotbalové ligy:
Viktoria Plzeň - Bohemians Praha 1905 2:1 (1:0)
Branky: 31. Hořava z pen., 52. vlastní Jindřišek - 68. Jindřišek. Rozhodčí: Lerch - Wilczek, Kříž. ŽK: Hořava - J. Rada, Pauschek. Diváci: 10.430.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít