Fotbalisté Plzně porazili Spartu a zvýšili náskok v čele tabulky

Fotbalisté Viktorie Plzeň porazili ve 20. kole Gambrinus ligy Spartu Praha 1:0 a v tabulce mají před ní náskok pěti bodů.

FC Viktoria Plzeň

FC Viktoria Plzeň | Foto: FC Viktoria Plzeň

Viktoria Plzeň - Sparta Praha 1:0 (1:0)

Už ve 4. minutě pálil těsně vedle Blažkovi branky Horváth a naznačil tak, že to bude právě on,kdo se bude starat o palebnou sílu domácích. Sparta měla sice více ze hry, ale nenašel se nikdo, kdo by ohrozil branku Viktorie.

V 16. minutě se postavil k přímému volnému kopu Pavel Horváth. Jeho střela ze 21 metrů byla nejen dostatečně důrazná, ale i přesná a mimo Blažkův dosah zapadla od břevna těsně za brankovou čáru hostů. Sparťané sice protestovali, ale rozhodčí gól správně uznal.

Sparta se oklepala už před koncem prvního poločasu. Nejprve Brabcovu hlavičku se štěstím vytáhl Pavlík ze šiběnice a minutu před koncem hlavičkoval z nebezpečné vzdálenosti těsně nad Kweuke.

Druhý poločas se odehrával převážně v režii hostů, ale na vážnější akci se diváci načekali. Až v 83. minutě prostrčil Zeman míč do vápna Kweukemu, ale kamerunský útočník tísněn Bystroněm těsně minul.

Poslední šance na vyrovnání přišla v 90.minutě, kdy Matějovský poslal centr do pokutového území Viktorie, ten propadl k Brabcovi, který nestačil včas zareagovat. Plzeň tak udolala Spartu nejtěsnějším rozdílem a odskočila svému pronásledovateli v tabulce na rozdíl pěti bodů.

Branka: 16. Horváth. Rozhodčí: Zelinka - Kordula, Pelikán. ŽK: Trapp, Horváth, Rezek, Pavlík - Kadlec, Abena, Podaný, Pamič, Vacek, Řepka. Diváci: 7500 (vyprodáno).

Plzeň: Pavlík - Rajtoral, Neuwirth, Bystroň, Limberský - Trapp - Ďuriš, Horváth (90. Ševinský), Kolář, Rezek (88. Brezinský) - Bakoš (77. Fillo). Trenér: Vrba.

Sparta: Blažek - Kušnír, Brabec, Řepka, Pamič - Abena (46. Pekhart) - Kadlec (80. Kerič), Vacek, Matějovský, Podaný (64. Zeman) - Kweuke. Trenér: Hašek.

1. FK Příbram - Slovan Liberec 1:0 (1:0)

Branka: 36. M. Štochl. Rozhodčí: Kovařík - Mencl, Teuber. ŽK: Pleško, T. Pilík - Janů, Štajner, Fleišman, Dejmek, Vlasko, Dočkal. ČK: 90. T. Pilík. Diváci: 1862.

Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít