Fotbalisté Plzně prohráli v osmifinále EL se Schalke až v prodloužení

Fotbalisté Viktorie Plzeň prohráli odvetný zápas osmifinále Evropské ligy na hřišti německého Schalke 1:3 v prodloužení a jejich cesta pohárovou Evropou skončila.

Fotbalisté Schalke 04 oslavují střelce Huntelaara (uprostřed)

Fotbalisté Schalke 04 oslavují střelce Huntelaara (uprostřed) | Zdroj: ČTK

Schalke 04 - FK Viktoria Plzeň 3:1 (1:0, 1:1) – po prodloužení

Pouhých osm minut zůstalo skóre nezměněno. Pak totiž nechala obrana Západočechů vystřelit za hranicí pokutového území Draxlera, Čech jeho ránu pouze vyrazil před nabíhajícího Huntelaara, který pod padajícím brankářem Viktorie otevřel skóre – 1:0.

Plzeň mohla vyrovnat ve 20. minutě. Odražený míč napálil za pokutovým územím Pilař, jeho střela ale mířila mimo branku. Tam ho dopravil hlavou Čišovský, bohužel v době kopu Pilaře stál stoper Viktorie v postavení mimo hru.

Ještě blíže vyrovnání byli hosté ve 26. minutě. Petržela nacentroval míč od postraní čáry až na zadní tyč Hildebrantovi branky přímo na hlavu Daniela Koláře. Ten ale ze tří metrů trefil pouze tyč.

I další šanci si do svých statistik připsali zástupci českého fotbalu. Darida ve 35. minutě poslal rohový kop do ohně před brankou, Hildebrandovi míč vypadl z rukavic přímo k Marku Bakošovi, který ale neposedný míč nedokázal usměrnit do odkryté branky.

Výrazně se nejlepší střelec Viktorie v evropských pohárech zapsal do dějin utkání v 60. minutě. Byl faulován Papadopulosem ve středovém kruhu a jeho spoluhráči v poskytnuté výhodě postupovali do přečíslení. Jenže Bakoš mimo dění hry udeřil Papadopulose loktem do obličeje a byl vyloučen.

Fotbalisté Schalke proti deseti se do útoku příliš nehnali. Přesto mohli svůj náskok po hlavičce Raúla resp. střele Huntelaara mohli svůj náskok ještě navýšit. Viktoria sei v deseti snažila o vyrovnání,kterého se nakonec její hráči dočkali,když v 87.minutě propálil Hildebranda ze šesti metrů Rajtoral – 1:1.

Na úvod prodloužení se zaskvěl Marek Čech. Huntelaar vypálil zpoza šestnáctky a jeho střela směřovala ke vzdálenější tyči. Uprostřed letu ale trefila Čišovského, který změnil dráhu letu míče. Naštěstí pro Západočechy se stačil na tuto změnu Čech zareagovat a míč reflexivně vyrazil nohou.

Tlak Schalke sílil. O pár okamžiků později nechala obrana Viktorie dojít Baumjohanna od půlící čáry až pokutovému území s míčem u nohy. Jeho následná rána ale těsně minula branku.

Viktorii postihla ve 100. minutě další pohroma. Krátce po té co trenér Vrba po třetí střídal, zranil se Procházka a Plzeň čelila tlaku soupeře jen s osmi hráči v poli. Z nosítek tak mohl sledovat, jak Raúl minul hlavou z pěti metrů Čechovu branku.

Nápor Schalke přinesl ovoce krátce po úvodu druhého poločasu prodloužení. Centr Obasiho z pravé strany našel Huntelaara, který potřetí ve dvou utkání překonal Marka Čecha – 2:1.

Viktoria se sice snažila i se zraněným Procházkou, který se vrátil na hřiště, o vytvoření si alespoň šance k vyrovnání, ale soupeř už drama nepřipustil. Naopak v samém závěru se znovu prosadil Huntelaar,když zužitkoval přihrávku Marici – 3:1.

Branky: 8., 106, 120. Huntelaar - 87. Rajtoral. Rozhodčí: Kelly - MacGraith, Douglas (všichni Ir.). ČK: 60.Bakoš, ŽK: Höger, Farfán, Matip – Pilař, Limberský, Ševinský. Diváci: 53.951.První zápas: 1:1.

Schalke: Hildebrand - Höwedes, Metzelder, Papadopulos, Fuchs - Höger, Matip – Farfán (73.Obasi), Raúl (120.Marica), Draxler (79.Baumjohann) - Huntelaar.

Viktoria Plzeň: Čech - Rajtoral, Čišovský, Ševinský, Limberský - Darida, Procházka – Petržela (65.Ďuriš), Kolář (79.Hora), Pilař (97.Berger) - Bakoš.

Odvetná utkání 2. kola fotbalové Evropské ligy:

Valencie - Stoke 1:0 (1:0)
Branka: 24. Jonas. První zápas 1:0, postoupila Valencie.
Bilbao - Lokomotiv Moskva 1:0 (0:0)
Branka: 62. Muniain. ČK: 60. Amorebieta (Bilbao). První zápas 1:2, postoupilo Bilbao.
Twente Enschede - Steaua Bukurešť 1:0 (1:0)
Branka: 28. Chadli. První zápas 1:0, postoupilo Twente.
PAOK Soluň - Udine 0:3 (0:2)
Branky: 6. Danilo, 15. Floro Flores, 51. Domizzi z pen. První zápas 0:0, postoupilo Udine.
PSV Eindhoven - Trabzonspor 4:1 (3:1)
Branky: 31. a 53. Matavž, 15. Mertens z pen., 38. Strootman - 43. Yilmaz. ČK: 44. Zengin (Trabzonspor). První zápas 2:1, postoupil Eindhoven.
Bruggy - Hannover 0:1 (0:1)
Branka: 21. Diouf. První zápas 1:2, postoupil Hannover.
Standard Lutych - Wisla Krakov 0:0
ČK: 62. Nuněz (Wisla). První zápas 1:1, postoupil Standard.
Besiktas - Braga 0:1 (0:1)
Branka: 25. Lima. První zápas 2:0, postoupil Besiktas.
Manchester United - Ajax Amsterodam 1:2 (1:1)
Branky: 6. Hernández - 38. Ozbiliz, 87. Alderweireld. První zápas 2:0, postoupil Manchester.
Sporting Lisabon - Legia Varšava 1:0 (0:0)
Branka: 84. Fernández. První zápas 2:2, postoupil Sporting.
Metalist Charkov - Salcburk 4:1 (1:0)
Branky: 28. vlastní Hinteregger, 62. Cristaldo, 63. Blanco, 87. Marlos - 57. Jantscher. První zápas 4:0, postoupil Metalist.
Olympiakos Pireus - Kazaň 1:0 (1:0)
Branka: 14. Džebúr. První zápas 1:0, postoupil Olympiakos.
Anderlecht Brusel - Alkmaar 0:1 (0:0)
Branka: 54. Martens. První zápas 0:1, postoupil Alkmaar.
Atlético Madrid - Lazio Řím 1:0 (0:0)
Branka: 48. Godin. První zápas 3:1, postoupilo Atlético.

Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít