Fotbalisté Plzně prohráli v osmifinále Evropské ligy doma s Fenerbahce 0:1

Fotbalisté plzeňské Viktorie nestačili v domácím zápase na Fenerbahce Istanbul a prohráli 0:1. O neúspěšném vstupu Západočechů do osmifinále Evropské ligy rozhodl v 81. minutě útočník tureckého celku Webó.

Marek Bakoš (na zemi) a Mussa Sow z týmu Fenerbahce Istanbul

Marek Bakoš (na zemi) a Mussa Sow z týmu Fenerbahce Istanbul | Zdroj: ČTK

Od začátku se hrál opatrný fotbal, ale před koncem prvního poločasu viděli diváci velké šance na obou stranách. Ve 38. minutě se díky lehkovážné rozehrávce gólmana Fenerbahce dostal k míči Rajtoral. Trefil ale pouze břevno poloodkryté branky. K dorážce se dostal ještě Ďuriš, ale ani jemu se nepodařilo uklidit míč za záda brankáře Demirela.

Následně se mohli radovat hosté. Sow poslal centr do pokutového území, ale Kuyt netrefil v jasné příležitosti odkrytou branku.

00:00 / 00:00

Daniel Kolář v rozhovoru s Janem Suchanem po zápase Viktoria Plzeň - Fenerbahce Istanbul

Ve druhém poločase se opět dostali do velké šance hosté, když v 59. minutě protáhl Sow Kozáčika. Gólman Plzně vytěsnil povedenou střelul konečky prstů na rohový kop.

Západočechům se nedala upřít snaha, ale chyběla jim finální přihrávka a do vyložených šancí se nedostávali. Naopak na druhé straně se v 81. minutě trefil hlavou do prázdné branky úplně volný Webó.

Plzeňská Viktoria už se na žádný velký tlak nezmohla a k odvetě do Turecka si poveze jednobrankové manko.

„Zatím je to poločas, samozřejmě ten výsledek pro nás příznivý není, ale neskládáme zbraně a máme druhý zápas k tomu, abychom s tím něco udělali,“ říkal po zápase Daniel Kolář.