Fotbalisté Plzně se rozloučí s Ligou mistrů, ale v pohárech ještě končit nemusí

Plzeňští fotbalisté se zítra ve Štruncových sadech v Lize mistrů utkají s CSKA Moskva a zažijí při tom dvojí nebo trojí loučení zároveň. To, že Pavel Vrba odchází k reprezentaci, je jisté a to, že se fotbalisté Plzně rozloučí s Ligou mistrů, je také jasné. Obhájci trofeje z mnichovského Bayernu i boháči z Manchesteru City jsou podle očekávání jinde. Ale s evropskými poháry jako takovými by se Viktoriáni loučit nemuseli.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Trenér Pavel Vrba se loučí s plzeňskými fanoušky. Poslední ligové utkání pod vedením příštího reprezentačního kouče Viktoria zvládla, Příbram porazila 2:0 | Zdroj: ČTK

Pokud dokážou porazit CSKA Moskva 1:0, 2:1 nebo o dva a více gólů, dosáhnou na třetí příčku ve skupině a přejdou do jarní fáze Evropské ligy. A to je pochopitelně varianta, která se hráčům, vedení klubu, fanouškům i končícímu trenérovi zamlouvá.

„Kdyby se to podařilo, tak věřím, že by to byl takový krásný konec nebo tečka za určitým obdobím, a byl bych rád, kdyby se nám to podařilo,“ říká Pavel Vrba, který teď střídá oslavy padesátin s rozlučkami a v tomto duchu bude nejspíš i příštích pár dní pokračovat.

Přehrát

00:00 / 00:00

Fotbalisté Plzně se chystají na důležitý duel Ligy mistrů proti CSKA Moskva

S domácí ligou už se rozloučil v posledním podzimním duelu s Příbramí, při kterém zažil opravdu hodně emotivní okamžiky. Teď zamává také fanouškům, kteří měli to štěstí a dostanou se na utkání Ligy mistrů, na úplně poslední zápas úspěšného kouče na lavičce Viktoriánů.

„Už jsem to teď zažil trochu s Příbramí a možná to bylo trochu emotivnější, protože má UEFA striktní pravidla. Nevím tedy, jak to bude vypadat po Champions League, ale doufám, že vyhrajeme a že nás UEFA neudrží na lavičkách, a naopak půjdeme poděkovat našim fanouškům a postoupíme dál,“ věří Pavel Vrba.

O takových věcech se nám ani nesnilo, říká Horváth

„Trenér tady strávil dlouhou dobu, měl tady úspěchy, v nadsázce jsem dokonce říkal, že jsem s ním strávil za posledních pět a půl roku víc času než s manželkou. Myslím, že takhle to máme všichni hráči a samozřejmě za tu dobu máte spoustu zážitků a navíc se nám tady povedly věci, o kterých se nám ani nesnilo,“ připomíná kapitán Pavel Horváth na české poměry nezvykle dlouhé období trenéra u jednoho klubu bez přestávky, které se zápasem s CSKA Moskva definitivně uzavře.

A možná si při té příležitosti vzpomene i na rok 2008, kdy trenér Pavel Vrba do Plzně přicházel. „Pavel Horváth to popsal ve své knize, že přišel neznámý člověk do kabiny, kterého nikdo neznal, a že jim řekl takový nesmysl, že sem za nimi nepřišel z Havířova, aby hráli o záchranu, ale aby hráli o poháry. Chtěl jsem tehdy dostat Plzeň na úroveň Teplic a Mladé Boleslavi, které bojovaly o poháry, ale že to dotáhneme tak daleko, tak tomu jsem nevěřil a jsem rád, že se nám to podařilo.“

Tak hodnotí své plzeňské období budoucí trenér národního týmu Pavel Vrba. Pokud jeho svěřenci v rozlučkovém zápase zvítězí potřebným rozdílem nad moskevským CSKA, může si k tomu doplnit ještě tři účasti v řadě v jarní části evropských pohárů. A to je v Česku také výjimečná věc.

Jaroslav Plašil, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme