Fotbalisté Plzně se v Mnichově svezli na fotbalové centrifuze

Nikdo nečekal vítězství, málokdo snil o remíze, sami hráči byli víceméně smíření s porážkou, ale nakonec odjeli s debaklem. Fotbalisté Plzně narazili v Lize mistrů na nedostižný Bayern a dostali od něj pětigólový výprask, který vystihl, jaká je fotbalová realita. Smutný není ani tak výsledek 0:5, jako spíš to, že český mistr stejně jako před dvěma lety v Barceloně ani jednou nevystřelil na branku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fotbalový kolotoč s Bayernem Stanislava Tecla s Danielem Kolářem nepotěšil | Zdroj: ČTK

Tupláky z Tereziánské louky už jsou dávno umyté a vyleštěné, ale slavnosti Oktoberfestu v Mnichově přesto pokračovaly. Přesunuly se totiž do arény na severu města, kde plzeňští fotbalisté pokorně přijali roli obětních beránků.

"Neměli jsme vůbec nárok. V podstatě to bohužel bylo o tom, kolik dostaneme gólů. Bayern je v současnosti od nás tak daleko, že výsledek odpovídá tomu, jak na tom jsme," krčil po zápase rameny kapitán Pavel Horváth.

Přehrát

00:00 / 00:00

S plzeňským týmem natáčel v Mnichově Jan Kaliba

Podobnou řečí těla mluvil i trenér Pavel Vrba, kterému hráči nesplnili přání, aby aspoň jednou vystřelili na branku.

"Říkal jsem to na základě toho, že před dvěma roky jsme na Barceloně nevystřelili na branku. Opět se to opakovalo, což je samozřejmě špatné," komentoval Vrba.

A další tragikomický dokument toho, jak maličcí a bezmocní byli jen kousek za českými hranicemi hráči, kteří domácímu fotbalu kralují. Brankář Matúš Kozáčik dostal žlutou kartu za zdržování v momentě, kdy jeho tým prohrával o čtyři góly, což je skutečná sportovní rarita.

Bayern vyškolil Plzeň v produktivitě, viktoriáni prohráli v LM 0:5

Číst článek

"Kluci se pokoušeli rozehrát, ale soupeř ihned napadal, takže to nešlo. Když jsem se pak pokoušel vykopnout, tak rozhodčí dal žlutou kartu," ani se nedivil gólman Kozáčik.

Lapidárně shrnul plzeňské utrpení obránce David Limberský, který se vrátil po zranění, ale nedá se říct, že by si při tom zahrál fotbal.

"Fotbalu moc nebylo, většinou jsme lítali bez balónu. Když už jsme ho měli, tak jsme ho do pěti minut ztráceli. Nemyslím si, že je to ponižující, ale takový je prostě rozdíl mezi Bayernem a Plzní," srovnával reprezentační bek.

Teď mají viktoriáni chvíli klid. Ale už za necelé dva týdny se s nimi tahle fotbalová centrifuga roztočí znovu při odvetě v Plzni.

Jan Kaliba, Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme