Fotbalisté Plzně si v lize proti oslabenému Jablonci s chutí zastříleli

Fotbalistům mistrovské Plzně se v posledních zápasech výsledkově nedařilo, ale chuť si spravili ve 13. kole Gambrinus ligy proti posledními vítězi Poháru - Jablonci. Západočeši vyhráli na domácím hřišti 6:1.

Radost plzeňských fotbalistů | Zdroj: ČTK

Hosté šli přitom už v 11. minutě do vedení, když se po centru Vaňka prosadil v pokutovém území kapitán Severočechů Karel Piták, který střelou k tyči otevřel skóre. Radost jabloneckých fandů ale netrvala dlouho, po pěti minutách totiž z pokutového kopu srovnal Pavel Horváth.

A za dalších 5 minut přišel klíčový moment zápasu. Jablonecký Novák zahrál v pokutovém území rukou, dostal druhou žlutou kartu a plzeňští kopali druhou penaltu. Tu proměnil Tecl a bylo to 2:1.

Těsně před odchodem do šaten přidal Tecl svou druhou branku, když se po centru Rajtorala prosadil hlavou. Kanonáda Západočechů pokračovala i po přestávce. V 55. minutě se prosadil Kolář a v 68. minutě se podruhé v zápase prosadil plzeňský kapitán Pavel Horváth. Na konečných 6:1 upravil skóre v 86. minutě Wágner.

13. kolo první fotbalové ligy:
Viktoria Plzeň - Baumit Jablonec 6:1 (3:1)
Branky: 16. z pen. a 68. Horváth, 22. z pen. a 45. Tecl, 55. Kolář, 86. Wágner - 11. Piták
Rozhodčí: Zelinka - Pelikán, J. Paták
ŽK: Čišovský, Rajtoral - Novák, Čížek, Vošahlík, Loučka, Piták
ČK: 22. Novák (Jablonec)
Diváci: 9180
Plzeň: Kozáčik - Rajtoral, Čišovský, Procházka, Hubník - Hořava, Horváth (87. Pospíšil) - Petržela, Kolář (80. Bakoš), Ďuriš - Tecl (74. Wágner). Trenér: Vrba
Jablonec: Špit - Rossi, Kysela, Beneš, Novák - Loučka, Kubista - Čížek (87. Vukadinovič), Piták (75. Jurča), Vaněk - Vošahlík (63. Třešňák). Trenér: Skuhravý

Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít