Fotbalisté Plzně stále drží naději na titul

Fotbalisté Plzně si uchovali naděje na obhajobu mistrovského titulu. V posledním duelu 27. kola Gambrinus ligy porazili pražskou Slavii 3:0, a na vedoucí Liberec tak tři kola před koncem ztrácejí pět bodů. V závěrečném zápase sezóny ale nastoupí právě na severu Čech.

Fotbalisté Plzně oslavili ve třetím kole Gambrinus ligy vítězství nad Teplicemi

Fotbalisté Plzně oslavili ve třetím kole Gambrinus ligy vítězství nad Teplicemi | Zdroj: ČTK

Skóre otevřel v 10. minutě Marek Bakoš, když po levé straně utekl slávistické obraně Pilař, který našel na malém vápně zakončujícího Bakoše. Slovenský střelec se nemýlil a po zemi prostřelil Čontofalského poprvé.

00:00 / 00:00

Zápas ve Štruncových sadech sledoval reportér Jaroslav Plašil

O 8 minut později opět pronikl Pilař díky chybě útočníka Slavie Vlčka až před Čontofalského, ten včas vyběhl a přečetl úmysl plzeňského útočníka. Nakonec se mu ale podařilo nalézt z druhé vlny nabíhajícího Milana Petrželu, který neměl se zakončením do prázdné branky nejmenší problémy.

Petržela si na své konto připsal i třetí branku domácích. V rychlém úniku mu naservíroval balon do jasné šance Marek Bakoš a reprezentační záložník zakončil akci střelou k bližší tyči. Slavia měla v utkání pár šancí, ale po většinu času se úřadujícímu mistrovi jen bránila.

Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít