Fotbalisté Plzně v Barceloně ostudu neudělali, prohráli 0:2

Fotbalisté Viktorie Plzeň vyšli ze souboje na slavném Nou Campu proti Barceloně se ctí. Ve svém třetím utkání v Lize mistrů prohráli na hřišti katalánského velkoklubu 0:2. Domácí dostal do vedení v 10. minutě Iniesta, druhý gól přidal v 82. minutě Villa. Ve druhém zápase skupiny "H" porazil AC Milán běloruský BATE Borisov také 2:0.

Lionel Messi z Barcelony v jednom ze soubojů s plzeňským brankářem Markem Čechem | Zdroj: ČTK

Další zápas sehraje Plzeň za dva týdny v pražském Edenu. 1. listopadu tam přivítá stejného soupeře, tedy Barcelonu. Ta nastoupila se všemi útočnými hvězdami včetně Messiho, v obraně chyběli stopeři Piqué s Puyolem.

Barcelona začala podle očekávání, držela míč a hned v prvních třech minutách se dostala do dvou velkých šancí. Iniesta ani Villa je ale neproměnili. V 10. minutě už se ale Nou Camp dočkal. Iniesta se po kombinaci s Messim dostal do vápna, tam si obhodil Čišovského a střelou k levé tyči překonal brankáře Čecha.

Plzeň se k zakončení nedostala během celého zápasu ani jednou, s jejími protiútoky si domácí obrana bez problémů poradila. Viktoria měla i štěstí, Messi trefil z trestného kopu tyč.

Ve druhém poločase tlak Barcelony ještě zesílil, ale obrana Plzně dál odolávala. Činil se hlavně Messi, který motal plzeňským obráncům hlavy, 40. gólu v Lize mistrů se ale nedočkal. Do jedné šance se mohla dostat i Plzeň, to když se brankář Valdés nedomluvil s obráncem Alvésem, Ďuriš ale nebyl dostatečně pohotový, aby míč dopravil do sítě.

Jistotu vítězství dal Barceloně až v 82. minutě David Villa. Všechno to ale začalo ztrátou míče na polovině hřiště v podání Petržely. Poté běželi tři hráči domácích na tři plzeňské, Messi ještě ztroskotal na Čechovi, ale Villa poté trefil prázdnou bránu.

Skupina H:

FC Barcelona - Viktoria Plzeň 2:0 (1:0)

Branky: 10. Iniesta, 82. Villa. Rozhodčí: Stavrev - Kirovski, Krstevski (všichni Maked.). Bez ŽK. Diváci: 74736

Barcelona: Valdés - Dani Alves, Mascherano, Abidal, Adriano - Xavi, Busquets, Iniesta (85. Keita) - Pedro, Messi, Villa (87. Cuenca). Trenér: Guardiola

Plzeň: Čech - Rajtoral, Čišovský, Bystroň, Limberský - Horváth, Jiráček - Petržela (85. Darida), Kolář, Pilař (74. Fillo) - Bakoš (57. Ďuriš). Trenér: Vrba

AC Milán - BATE Borisov 2:0 (1:0)

Branky: 33. Ibrahimovic, 70. Boateng. Rozhodčí: Hagen (Nor.)