Fotbalisté Plzně vstoupili do pohárového osmifinále porážkou

Nejlepší fotbalový tým ligového podzimu z Plzně v úvodním osmifinále Poháru České pošty klopýtl. Viktoriáni šetřili pár opor a v Hradci Králové prohráli 1:2. Ani Sparta v kombinované sestavě nezvítězila, z Jihlavy si ovšem veze alespoň remízu 1:1. Odvety se budou hrát na hřištích papírových favoritů až na jaře.

Fotbalisté Plzně slaví gól v Hradci Králové. Byla to jejich první a zároveň poslední radost | Zdroj: ČTK

Trenér Plzně Pavel Vrba nechal odpočívat gólmana Kozáčika, útočníky Bakoše s Ďurišem a do 65. minuty také Horvátha, na souhře týmu to ale dlouho nebylo výrazněji znát. Ve dvacáté minutě pak šli hosté po Horově dorážce dokonce do vedení.

Hradecký Štěpán pak nastřelil spojnici břevna a tyče a v 77. minutě se domácí dočkali vyrovnání. Skóroval důrazný Halilovič, který navíc při zakončení zranil plzeňského brankáře Bolka, kterého musel nahradit Pavlík. Západočeši pak měli několik šancí, ale Horváth se prosadil jen z ofsajdu. Tři body tak nakonec zůstaly na východě Čech, protože se v nastavení trefil pohledným obloučkem Harba.

Podobně jako Plzeň i Sparta nasadila několik náhradníků. Od úvodní minuty vyběhli v Jihlavě například gólman Čech, obránci Gil s Hybšem nebo záložníci Jirásek a Skalák.

Už v páté minutě šli domácí do vedení, když po rohu skóroval Sedláček. Jenže pak Vysočina neproměnila řadu šancí, za což ji v závěru prvního poločasu potrestal hlavičkující sparťanský kapitán Zápotočný, a zachránil tak Letenským alespoň bod za remízu 1:1. Odvety se budou hrát až na jaře.

Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít