Fotbalisté Plzně vyhráli na hřišti Slovácka 2:0 a jsou opět před Spartou

Fotbalisté Viktorie Plzeň se vrátili na první místo Gambrinus ligy. Díky gólům Koláře z 67. minuty a Horvátha z penalty v závěru zápasu vyhráli na Slovácku 2:0 a mají v tabulce 50 bodů, stejně jako druhá Sparta. Před ní je Plzeň jen díky lepšímu skóre.

Daniel Kolář z Plzně (vlevo) v souboji s Janem Trousilem ze Slovácka | Zdroj: ČTK

V úvodu zápasu se domácí Slovácko zaměřilo především na defenzivu. Valenta si hlídal plzeňského tvůrce hry Horvátha a moc prostoru mu na hřišti nedával. První půlhodina byla velmi vyrovnaná a poté favorit ze západu Čech začal dělat domácím větší problémy.

Branka ale v prvním poločase nepadla. Do toho druhého nastoupili domácí o poznání ofenzivněji a dostali se i do šancí. Radovali se ale hosté. Procházka v 67. minutě nacentroval míč do pokutového území, Limberský poslal míč hlavou na Koláře a ten otevřel skóre zápasu.

00:00 / 00:00

S Pavlem Horváthem mluvil po zápase Tomáš Perutka

Když už to vypadalo, že se utkání v klidu dohraje, domácí brankář Heča fauloval plzeňského Tecla a musel do šaten. Hosté navíc kopali penaltu, a protože už domácí využili tří střídání, musel do branky útočník Došek. Ten sice směr Horváthovy střely vystihl, ale gólu nezabránil, a plzeňští tak vyhráli 2:0.

„Nechci snižovat výkon náš ani Slovácka, ale určitě ten terén nebyl ideální. Myslím, že oběma týmům to dost výrazně skákalo a to moc kombinaci nepřidávalo. Takže my jsme dali první gól z toho, že jsme to tam vrátili hlavou a z toho jsme byli úspěšní, takže po zemi jsme se tam moc nedostali,“ říkal po zápase plzeňský Pavel Horváth.

1. FC Slovácko - Viktoria Plzeň 0:2 (0:0)
Branky: 67. Kolář, 90. Horváth z pen.
Rozhodčí: Franěk - Jiřík, Peřina
ŽK: Valenta, Kubáň, Trousil - Čišovský, Darida, ČK: 89. Heča (Slovácko)
Diváci: 6015
Slovácko: Heča - Kuncl, Trousil, Mezlík, Kubáň (87. Košút) - Hlúpik, Hofmann, Valenta, Kerbr (82. Skalák) - Došek, Volešák (79. Haša). Trenér: Habanec
Plzeň: Kozáčik - Řezník, Čišovský (66. Tecl), Procházka, Limberský - Darida, Horváth - Rajtoral (59. Ďuriš), Kolář (88. Hejda), Kovařík - Bakoš. Trenér: Vrba

Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít