Fotbalisté Plzně vyhráli nad Jihlavou a zakončí rok v čele ligové tabulky

V posledním prvoligovém zápase tohoto roku vyhráli hráči domácí Viktorie Plzeň nad Jihlavou 1:0. Díky vítězství v dohrávce 16. kola Gambrinus ligy Západočeši přezimují na prvním místě tabulky s dvoubodovým náskokem na druhý Jablonec. O další bod zpět je pražská Sparta.

Marián Čišovský z Plzně (vpředu) a Ondřej Šourek z Jihlavy v souboji v 16. kole Gambrinus ligy | Zdroj: ČTK

Po úvodním hvizdu se hrál vyrovnaný fotbal. K velkému překvapení domácích fanoušků jako první zahrozili hosté z Vysočiny a ve 13. minutě Jungr po rohu nastřelil z voleje vzdálenější tyč branky Plzně.

To domácí probudilo a ve 24. minutě skóroval plzeňský Bakoš, který se prosadil hlavou. První branka Západočechy nabudila a dál se tlačili před branku gólmana Blažka. Do zajímavé šance se ještě do konce prvního poločasu dostal velmi aktivní Ďuriš, ale skóre se do odchodu do šaten už nezměnilo.

00:00 / 00:00

S Markem Bakošem mluvil po posledním letošním ligovém zápase Jaroslav Plašil

V úvodu druhého poločasu mohl pojistit vedení domácích po individuální akci David Štípek. Mladý fotbalista se zbavil jihlavských hráčů a jeho povedená střela skončila na břevně.

I přes několik zajímavých příležitostí na obou stranách stav 1:0 vydržel až do konce utkání a Plzeň tak s 34 body vstoupí do nového roku jako vedoucí celek Gambrinus ligy.

"Z pohledu kolektivu, to byl výborný půlrok. V lize jsme první, v Evropské lize jsme postoupili, takže o moc víc jsme toho ani očekávat nemohli. Co se týče mě, mohl jsem dát nějaký ten gól navíc, možná i lépe odehrát některé zápasy, ale jsem rád, že budeme startovat z prvního místa," říká slovenský reprezentant v dresu Plzně Marek Bakoš.

Šestého prosince ještě Plzeň přivítá Atlético Madrid. "Bude plný stadión. Utkáme se z jedním z možná nejlepších mužstev na světě, takže tam určitě motivace nebude chybět a zbytky sil po těžkém podzimu ještě někde najdeme," kouká do blízké budoucnosti Marek Bakoš.