Fotbalisté Plzně vyhráli v lize historicky poprvé na hřišti Příbrami

Fotbalistům vedoucí Plzně se podařilo v Příbrami změnit ve 24. kole Gambrinus ligy jednu nepříznivou sérii. Po výsledku 3:0 totiž vyhráli na hřišti středočeského týmu vůbec poprvé v historii vzájemných zápasů v nejvyšší soutěži. Viktoria má před zbývajícimi duely tohoto kola v čele ligy devítibodový náskok na Spartu. Příbram je zatím čtrnáctá, pouze tři body od sestupové patnácté pozice, na které je Brno.

Příbramský brankář Aleš Hruška dostává gól z penalty od plzeňského Pavla Horvátha | Zdroj: ČTK

1. FK Příbram - Viktoria Plzeň 0:3 (0:1)

Po nezáživné první půli, kterou díky proměněné Horváthově penaltě vyhrála Plzeň 1:0, se diváci ve druhé pětačtyřicetiminutovce konečně dočkali fotbalu, kterým se prezentuje lídr tabulky ze západu Čech.

Hosté si totiž od 50. minuty vytvořili tlak, ve kterém pokračovali po zbytek zápasu. Viktoria z převahy nakonec vytěžila ještě dvě branky. Trefili se Jiráček a v závěru Ďuriš.

Branky: 17. Horváth z pen., 68. Jiráček, 82. Ďuriš. Rozhodčí: Matějek - Mencl, Pospíšil. ŽK: Tarczal, T. Pilík - Horváth.

Příbram: Hruška - Plašil, J. Štochl, Nohýnek, Pleško - Klesa, Tarczal, Videgla (46. Ricka), Koukal (77. M. Štochl), T. Pilík - Wágner (66. Huňa). Trenér: Nádvorník.
Plzeň: Pavlík - Rajtoral, Ševinský, Bystroň, Limberský - Petržela (88. Krmenčík), Jiráček, Horváth, Kolář (79. Ďuriš), Rezek - Bakoš (90. Sladký). Trenér: Vrba.

Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít