Fotbalisté Plzně ztratili po remíze se Slavií další body v boji o čelo tabulky

Plzeňští fotbalisté remizovali v domácím prostředí s pražskou Slavií 1:1 a v pondělní dohrávce 11. kola Gambrinus ligy je můžou na 2. místě vystřídat Teplice. Na druhou stranu Sparta může v čele soutěže zítra náskok na Západočechy zvýšit.

Václav Prošek (vlevo) ze Slavie utíká Pavlu Horváthovi z Plzně

Václav Prošek (vlevo) ze Slavie utíká Pavlu Horváthovi z Plzně | Zdroj: ČTK

Ve Štruncových sadech byli od začátku překvapivě nebezpečnější hosté, když v první desetiminutovce promarnili šance Juhar s Nitrianským. Ve 33. minutě už ale šla Slavia do vedení, když se prosadil Martin Juhar, který využil toho, že ho stoper Procházka prakticky poslal samotného na gólmana Kozáčika.

Slávistům se první poločas povedl a vůbec nebylo znát, že hrály týmy z opačných konců tabulky. Ve druhém poločase vytěžila Plzeň z převahy branku, kterou vstřelil v 60. minutě Rajtoral. Obrovskou šanci v 89. minutě pak neproměnil Pavel Horváth, když jeho ne úplně dobře kopnutou penaltu chytil brankář Rakovan.

Slavia už měla v Plzni svého trenéra Miroslava Koubka, který se od povinností reprezentační „19“ se přesunul z Ostravy a stihl zápas na západu Čech. Zajímavostí také bylo, že v prvním poločase nefandil domácí kotel na protest proti nakládání se vstupenkami na zápas Ligy mistrů s Bayernem Mnichov.