Fotbalisté Plzně ztratili s Jabloncem dva body, ale Horvátha humor neopouští

Když Jan Rezek nastupoval v základní sestavě národního týmu ve Španělsku proti mistrům světa, asi netušil, že se o dva týdny později v ligovém zápase proti Jablonci posadí pouze mezi náhradníky. Ale stalo se. Přesto sehrál reprezentační záložník v předehrávce dvacátého třetího kola Gambrinus ligy klíčovou roli hlavního hrdiny. Kladného a zároveň záporného.

Teplický Pavel Verbíř a plzeňský Pavel Horváth v souboji o míč. Foto: František Bílek

Teplický Pavel Verbíř a plzeňský Pavel Horváth v souboji o míč. Foto: František Bílek | Foto: David Kalvas | Zdroj: Český rozhlas

V Plzni je cítit předmistrovská horečka, publikum skanduje ledva hráči vystoupí z tunelu na trávník a ani po úvodním hvizdu nepolevuje. Vůči svým fotbalistům je pozitivní, což v Česku nebývá úplně pravidlem. Překvapivě pouze z lavičky tuhle atmosféru tentokrát ochutnával Jan Rezek.

00:00 / 00:00

"Momentálně máme šest ofenzivních hráčů a kterýkoliv z nich může nastoupit. Tentokrát jsem se rozhodl pro jiné složení na začátek utkání. Nic jiného v tom není. Myslím, že jsem se rozhodl správně, i když jsme se nemohli dostat do hry, tak jsme přistoupili k takovému střídání," vysvětlil trenér Viktorie Pavel Vrba, proč nechal reprezentačního záložníka mezi náhradníky, a rovnou i to, proč ho už ve 40, minutě poslal na hřiště místo Ďuriše.

Rezek toho za padesát minut stihnul spoustu. Na začátku druhé půle si zkušeně, možná až příliš okatě došel pro pokutový kop a navíc tím zařídil vyloučení jabloneckého stopera Beneše. Následně Pavel Horváth poslal penaltu do tyče, ale Rezek míč dorazil do branky.

Plzeňský kapitán Horváth potom rád potvrdil v nadsázce míněnou hypotézu Radiožurnálu, že šlo o nacvičený signál. "Přemýšleli jsme, že jí za stavu 3:0 rozehrajeme, ale udělali jsme to malinko dřív."

To Jan Rezek coby ústřední postava po zápase mezi novináře nedorazil. Lze se tak jenom domnívat, že mu náladu zkazila zazděná stoprocentní šance v závěru zápasu, kdy Plzeň gól nutně potřebovala, protože oslabený Jablonec mezitím dokázal srovnat Lafatovým gólem na 1:1. Ani tenhle konečný výsledek ale divákům u soutoku Mže a Radbuzy nevadil.

Jan Kaliba, Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít