Fotbalisté Plzně zvítězili v předkole EL v Gruzii nad Rustavi 3:1

Fotbalisté Plzně udělali výrazný krok k postupu do třetího předkola Evropské ligy. V úvodním duelu druhého předkola zvítězili v Tbilisi nad gruzínským týmem Metalurgi Rustavi 3:1. Dva góly Viktorie dal Pavel Horváth, jednou skóroval Daniel Kolář. Jedinou branku Rustavi dal bývalý hráč Plzně Dmitri Tatanašvili. Odveta se hraje za týden v Plzni.

Fotbalisté Plzně oslavili ve třetím kole Gambrinus ligy vítězství nad Teplicemi

Fotbalisté Plzně oslavili ve třetím kole Gambrinus ligy vítězství nad Teplicemi | Zdroj: ČTK

Trenér Pavel Vrba se musel obejít bez potrestaného útočníka Marka Bakoše a zraněného stopera Mariana Čišovského. Od začátku nastoupili tři noví hráči - Fillo a arménská posila Malakjan v záloze a brankář Bolek.

Viktoria si vytvořila tlak hned od začátku zápasu, ale Fillo a Ďuriš své velké šance neproměnili. Ve 14. minutě už se Plzeň dočkala: kapitán Horváth vystřelil z dálky a jeden z obránců Rustavi tečoval míč do protipohybu svého brankáře. Vzápětí mohli hosté přidat druhý gól, ale Malakjan trefil břevno.

Ve 29. minutě domácí nečekaně vyrovnali. Horváth udělal chybu v rozehrávce, jeho zpětnou přihrávku zachytil Tatanašvili a obstřelil brankáře Bolka. Za tři minuty už ale Viktoria znovu vedla - po centru Limberského hlavičkoval do sítě Kolář.

Obraz hry se nezměnil ani ve druhém poločase. V jeho úvodu nejprve Malakjan střílel těsně vedle, ale v 52. minutě se z třiceti metrů trefil přesně k pravé tyči Horváth. Gruzínský tým se poté snažil alespoň snížit, ale Plzeň dobře bránila a vítězství si pohlídala. Horváth mohl ještě v nastavení zkompletovat hattrick, ale z přímého kopu střílel nad branku.

Tbilisi: Metalurgi Rustavi - Viktoria Plzeň 1:3 (1:2)
Branky: 29. Tatanašvili - 14. a 59. Horváth, 32. Kolář. ŽK: Suchiašvili, Razmadze - Fillo, Darida. Rozhodčí: Aleckovič - Ibrisimbegovič, Dujak (všichni Bosna)

Rustavi: Bediašvili - Japaridze, Maisuradze, Gavašelišvili, Suchiašvili - Kavtaradze (46. Dobrovolski), Machviladze, Mikaberidze (67. Sichaurulidze), Razmadze, Getsadze - Tatanašvili (67. Janelidze). Trenér: Žoržikašvili

Plzeň: Bolek - Rajtoral, Ševinský, Procházka, Limberský - Horváth, Darida - Fillo (85. Štípek), Kolář (88. Hanousek), Malakjan (65. Zeman) - Ďuriš. Trenér: Vrba