Fotbalisté Plzně zvýšili svůj náskok v čele Gambrinus ligy

Viktoria Plzeň zvítězila ve 22. kole fotbalové Gambrinus ligy v Ústí nad Labem 5:0 a v čele tabulky už má náskok osmi bodů.

FC Viktoria Plzeň

FC Viktoria Plzeň | Foto: David Kalvas

FK Ústí nad Labem - FC Viktoria Plzeň 0:5 (0:3)

O tom, že to fotbalisté Viktorie myslí s využitím zaváhání Sparty vážně ukázali už v úvodu utkání. Ve 3. minutě nacentroval po rohu na krátko míč do pokutového území Jindráček a z malého vápna se prosadil Bakoš.

Stejný hráč se zapsal do listiny střelců krátce před koncem prvního poločasu. Domácí gólman Vorel otálel s rozehrávkou, když už se k ní odhodlal, trefil právě Bakoše, který měl následně snadnou pozici zvýšit náskok Západočechů. Ten navíc v nastavení ještě navýšil Milan Petržela.

Ve druhém poločasu hrála Plzeň v naprosté pohodě a po krásných kombinacích se dokázala prosadit dvakrát i gólově. Bystroň i Ďuriš dávali své góly po vyšachování domácí obrany do prázdné branky.

Branky: 3. a 40. Bakoš, 45.+1 Petržela, 82. Bystroň, 90. Ďuriš. Rozhodčí: Adámek - Slavík, Santarius. Bez ŽK. Diváci: 2114.

Ústí n.L.: Vorel - Dreksa (83. Hyčka), Polák, Valenta, Dvořák - Stožický, Doležal (59. Volek), Vrtělka, Martykán, Jindráček - Krbeček. Trenér: Habanec.

Plzeň: Pavlík - Rajtoral, Neuwirth, Bystroň (85. Brezinský), Jiráček - Trapp, Horváth - Petržela, Kolář, Rezek (71. Fillo) - Bakoš (57. Ďuriš). Trenér: Vrba.

FC Zbrojovka Brno - FK Teplice 0:1 (0:0)

První poločas nenabídl divákům příliš fotbalové podívané. Na první alespoň náspa šance se čekalo až do 45. minuty, kdy se centrem snažil najít Došek Dostálka. Před volným hráčem Brna ale včas uklidil míč Rosa.

Druhá pětačtyřicetiminutovka přinesla o poznání záživnější fotbal. Po deseti minutách nejprve spálil vyloženou domácí Simerský a po něm i hostující Mahmutovič. Od té doby si Brno vypracovalo územní převahu, ale gólu se nedočkalo.

Při největším tlaku domácích naopak udeřilo na druhé straně. Po rohovém kopu vyskočil nevýše Rosa a svou hlavičku nasměroval mimo dosah Krebečka. Když v poslední minutě pálil těsně nad Hamouz, putují body na sever Čech.

Branka: 85. Rosa. Rozhodčí: Příhoda - Moláček, Kovařík. ŽK: Husár - Rosa. Diváci: 3255.

Brno: Krbeček - Husár (90. Šamánek), Migliorini, Mitrovič, Hamouz - Borek, Dostálek (75. Folprecht), Simerský, Rýdel, Střeštík (68. Rabušic) - T. Došek. Trenér: Večeřa.

Teplice: Slavík - Matula, Smejkal, Hošek, Rosa - Vondrášek (73. Lácha), Čajič, Ljevakovič, Jungr (59. Mareš) - Vachoušek (77. L. Došek), Mahmutovič. Trenér: Plíšek.

SK Dynamo České Budějovice - 1. FC Slovácko 0:0

Hosté přijeli na jih Čech s obrannou taktikou a v prvním poločase jim nedělalo příliš problémů jí do detailů plnit. Domácí měli jedinou slibnou příležitost, ale ve 36. minutě lapil Ondrášovkovu střelu Motalyga.

Ve druhém poločasu se role otočily. Šance zavánějící brankou přišla už v úvodu, kdy Lengyelovu hlavičku vyškrábl Motalyga konečky prstů na roh. Proto, že další šance už k vidění nebyly, skončilo utkání bez branek.

Rozhodčí: Možíš - Lhoták, Lakomý. ŽK: Nitrianský - Kordula, Volešák, Szmek. Diváci: 2659.

Č. Budějovice: Kučera - Laštovka, Lengyel, Žižka, Vulin (74. P. Mezlík) - Nitrianský, Otepka, Čirkin, Benát (62. Hudson) - Ondrášek, Stráský (85. Pecka). Trenér: Šilhavý.

Slovácko: Motalygo - Kuncl, Kordula, R. Mezlík, Kubáň - Fujerik, V. Valenta, Perůtka, Urbánek - Volešák (59. J. Valenta), Švancara (85. Szmek). Trenér: Soukup.

Slavia Praha - FC Hradec Králové 0:0

Oba soupeři nepředvedli příliš pohlednou podívanou a čekání na gólovou šanci trvalo celých devadesát minut. Bohužel hře na obou stranách chyběl nápad nebo razantní zakončení. I proto se soupeři rozešli po bezbrankové remíze.

Rozhodčí: Kovařík - Zlámal, Pospíšil. ŽK: Čelůstka, Pospěch - Klapka, Mišinský, P. Černý. Diváci: 6291.

Slavia: Vaniak - Dostál, Čelůstka, Hubáček, Kaufman - Hora (80. M. Černý), Janda (60. Milutinovič), Jarolím, Koreš - Kisel - Pospěch. Trenér: Petrouš.

Hradec: Lindr - Pávek, Chleboun, Kasálek - Rezek, Fischer, Klapka (57. Hochmeister), Poděbradský (83. Karal) - Mišinský (62. P. Černý), Dvořák, Pilař. Trenér: Kotal.

Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít