Fotbalisté pražské Slavie vyhráli zimní Tipsport ligu, její trenér Rada triumf nepřeceňuje

Zimní turnaj - fotbalovou Tipsport ligu vyhrála potřetí v historii pražská Slavia. Ve finále na umělé trávě v Berouně porazila díky trefám ve druhém poločase Olomouc 2:0 a zajistila si tak kromě štítku na poháru pro vítěze i šek v hodnotě čtvrt milionu korun.

Fotbalisté Slavie s pohárem za vítězství | Zdroj: ČTK

Sešívaní se na zimním turnaji představili po třech letech a hned se radují z vítězství. To se ale v tradičních lednových podmínkách nerodilo příliš lehce. V první půli se hrál poměrně vyrovnaný a svižný fotbal, ale divákům kromě bojovnosti a pár náznaků šancí příliš krásy na umělém trávníku nenabídl.

„V těch podmínkách děláme maximum, moc se na tom dělat nedá. Je překvapivé, jak ten balon skočí, jestli to spoluhráč ubrzdí nebo neubrzdí, je těžké se na tom pohybovat," říkal útočník Martin Fenin, který o přestávce, stejně jako jeho deset spoluhráčů z první půle, pustil do hry za bezbrankového stavu kompletně jinou sestavu.

Té se ve druhé pětačtyřicetiminutovce dařilo o poznání lépe a byla za svoji aktivitu odměněna vedoucím gólem. Po centru Marcela Gecova v 54. minutě otevřel skóre přesnou hlavičkou Škoda. Druhou branku přidal za necelých dvanáct minut agilní Mičola střelou mezi nohy olomouckého brankáře Blahy.

00:00 / 00:00

Fotbalisté Slavie vyhráli Tipsport ligu, ve finále porazili Olomouc 2:0

„Když přijdou dvě jedenáctky, první se vyšťaví v prvním poločase, ve druhém zas ta druhá. Pro nás už to bylo těžší se vracet dozadu. Myslím, že Slavia byla herně jasně lepší, my jsme zkoušeli spoustu mladých kluků, v plné síle by to asi neměli tak jednoduché," našel příčiny první porážky Sigmy v zimní přípravě její útočník Michal Ordoš.

"Jsem rád, že se tady mohli všichni hráči vystřídat, že hráči měli určitou zátěž, byly tam i zápasy, které jsme odehráli velice kvalitně. Pro mě je důležité, že se nikdo vážněji nezranil," nepřeceňoval triumf na turnaji trenér Slavie Petr Rada.

Slavia, Olomouc, ale i další ligové týmy právě zakončily první, tedy fyzickou část přípravy. Teď většinu ligových týmů čeká ta příjemnější část - herní soustředění povětšinou v teplých krajích, kde budou pilovat formu před zahájením jarní části Gambrinus ligy.

Slavia Praha - Sigma Olomouc 2:0 (0:0)
Branky: 54. Škoda, 72. Mičola. Rozhodčí: Kovařík.

Alena Benešová, Jakub Kanta, Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít