Fotbalisté Příbrami se vyhoupli do čela, Boleslav veze z Ostravy bod

Fotbalisté Příbrami se minimálně do nedělních zápasů 3. kola vyhoupli do čela Synot ligy. Na první místo Středočechy posunulo vítězství 3:2 nad Teplicemi. Bohemians 1905 ztratili doma body i s druhým nováčkem, po remíze 1:1 si z Ďolíčku odváží bod Olomouc. Body se dělily i v Ostravě, kde domácí Baník neudržel vedení 2:0 a s Mladou Boleslaví remizoval 2:2.

Fotbalisté Ostravy (v bílém) neudrželi v duelu s Boleslaví vedení 2:0 a mají jen bod | Zdroj: ČTK

Baník si lepší úvod premiéry na stadionu ve Vítkovicích snad ani nemohl přát. Přečkal platonický tlak Boleslavi a pak dvakrát udeřil zásluhou povedených střel Narha.

Ghanský útočník se poprvé trefil ve 14. minutě po parádní střele z dvaceti metrů, o čtrnáct minut později překonal gólmana Šedu ranou pod břevno.

Baroš měl z návratu do Ostravy smíšené pocity. Dočkal se vřelého přivítání

Boleslav vysvobodil ze střelecké nemohoucnosti až domácí stoper Kouřil, který si krátce před přestávkou srazil do vlastní sítě střelu Zahustela. Boleslavi se podařilo vyrovnat po změně stran.

V 52. minutě, kdy už byl na hřišti v dresu Středočechů i Baroš, vyrovnal Skalák. Středočeši mohli zápas i otočit, ale z tlaku třetí gól nevytěžila. Dvakrát trefili břevno, další šance pochytal Pavlenka.

Tři body trefil Hnaníček

Výborný vstup do utkání měli i hráči Příbrami. Po pěti odehraných minutách otevřel skóre Rezek, čtyři minuty před koncem poločasu navíc domácí svůj náskok zdvojnásobili.

Příbramská finta při penaltě pobavila i soupeře. Bednářův gól ale platit neměl

Pilík při penaltě místo střely přistrčil míč Bednářovi, který prostřelil Grigara. Příbramský útočník ale vběhl do pokutového území dříve, než se Pilík dotkl míče.

Teplicím se povedlo po změně stran díky dvěma trefám Filla vyrovnat. Nejprve hostující záložník využil špatné malé domů od Krameše a v 58. minutě proměnil pokutový kop. Všechny body ale nakonec zůstaly u Litavky. Zápas rozhodla hlavička Hnaníčka.

Bohemians 1905 zařídil v duelu s Olomoucí alespoň bod Michal Šmíd (v zeleném) | Foto: ČTK

V Ďolíčku se body dělily

Olomouc se dočkala na půdě Bohemians úvodního gólu jen o osm minut později než Příbram. Ve 14. minutě poslal staronového nováčka soutěže do vedení útočník Vašíček.

Hanáci se ovšem z vedení radovali pouze do 26. minuty, kdy rovněž hlavou srovnal obránce Šmíd. Obě mužstva mají po třech zápasech shodně na kontě dva body.

3. kolo Synot ligy:

1. FK Příbram - FK Teplice 3:2 (2:0)
Branky: 5. Rezek, 41. Bednář, 70. Hnaníček - 47. a 58. z pen. Fillo. Rozhodčí: Houdek - Wilczek, Hrabovský. ŽK: Končal, Hruška - Hošek, Grigar. Diváci: 2018.

Bohemians Praha 1905 - Sigma Olomouc 1:1 (1:1)
Branky: 26. Šmíd - 14. Vašíček. Rozhodčí: Julínek - Vlasjuk, Ratajová. ŽK: Šírl, Gajič, Akulinin - Navrátil. Diváci: 3728.

Baník Ostrava - FK Mladá Boleslav 2:2 (2:1)
Branky: 14. a 28. Narh - 36. vlastní Kouřil, 53. Skalák. Rozhodčí: Nenadál - Pochylý, Caletka. ŽK: Kukec, Mensah - Malpon. Diváci: 6091.

Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít