Fotbalisté Příbrami v domácím poháru skončili, další prvoligové týmy postoupily

Fotbalisté Příbrami překvapivě dohráli v Ondrášovka Cupu hned v úvodu. Tým, který vyhrál oba úvodní zápasy v Gambrinus lize, prohrál ve druhém kole domácího poháru na hřišti druholigového Sezimova Ústí 1:3. Další prvoligové týmy postoupily, Slavia vyhrála na hřišti divizního Meteoru 6:1, Bohemians 1905 v Nové Pace 7:0.

Fotbalisté Slavie porazili ve 2. kole Ondrášovka Cupu pražský Meteor 6:1

Fotbalisté Slavie porazili ve 2. kole Ondrášovka Cupu pražský Meteor 6:1 | Zdroj: ČTK

Příbram v kombinované sestavě byla po celý zápas horším týmem, už v šesté minutě se trefil domácí Cíferský, který dal také třetí gól sedm minut před koncem. Za Příbram snižoval na 1:2 Štochl.

Na výhře Slavie má největší zásluhu Štěpán Koreš, který dal dva góly, při třetím si jeho střelu srazil domácí Kadlec do vlastní sítě. Ve druhé půli přidali slávisté další tři branky, Meteor se dočkal v poslední minutě z penalty. Ještě o jeden gól víc dali Bohemians 1905 v Nové Pace, hattrickem se blýskl Budínský.

Asi nejvíce se na postup nadřelo Slovácko, které se na hřišti Heřmanic na Ostravsku, týmu 1.A třídy, dlouho nemohlo prosadit. Až v 55. minutě se trefil Valenta, druhý gól přidal Čtvrtníček. Olomouc vedla nad divizním týmem ze Spytihněvi už 3:0, domácí ale dvěma góly snížili. Sigma nakonec těsnou výhru udržela.

Bez problémů postoupily České Budějovice přes Vlašim, Mladá Boleslav přes Chrudim a Liberec přes Varnsdorf.