Fotbalisté prohráli v přípravném utkání na Slovensku 0:1

Po kvalifikační remíze s Lotyšskem si česká fotbalová reprezentace náladu v přípravném utkání na Slovensku nespravila. Svěřenci trenéra Pavla Vrby v Žilině podlehli domácímu celku 0:1, když jedinou branku utkání vstřelil ve druhém poločase Ondrej Duda. Ten tak zařídil Slovákům třetí výhru v desátém souboji bývalých federálních partnerů.

Na levém kraji obrany dostal proti Slovensku šanci Adam Hloušek (v bílém)

Na levém kraji obrany dostal proti Slovensku šanci Adam Hloušek (v bílém) | Zdroj: ČTK

Trenér Vrba dal při absenci čtveřice opor kapitána Rosického, brankáře Čecha, obránce Limberského a útočníka Lafaty šanci v kvalifikaci méně vytíženým hráčům.

V sestavě zůstal jen pravý krajní obránce Gebre Selassie. Do stoperské dvojice se po bok Maria Holka postavil Marek Suchý, který poprvé v kariéře vedl národní tým s kapitánskou páskou na ruce.

Víc mě mrzí ztráta v kvalifikaci, přiznal Vrba po Slovensku. Z nových hráčů nikdo nevyčníval

Oběma týmům komplikoval kombinaci podmáčený a rozbahněný terén. Slováci si vypracovali dvě šance po půlhodině hry. Nejprve hlavičkoval po rohu těsně vedle Škrtel a poté odkopával sraženou střelu Pekaríka z brankové čáry Gebre Selassie.

Zápas rozhodla 48. minuta, kdy domácí těžili ze spolupráce dvou mladíků. Jablonecký záložník Greguš přiťukl míč Dudovi, jehož skákavá střela na mokrém terénu zaskočila brankáře Vaclíka.

Slovák Ján Greguš (v modrém) stíhá českého reprezentanta Martina Pospíšila | Foto: ČTK

Po hodině hry byli Češi blízko vyrovnání. Kadlec našel centrem svého spoluhráče ze Sparty Krejčího, který ale po pár minutách na hřišti nadvakrát nedokázal míč do slovenské branky dotlačit.

V poslední půlhodině vidělo před 10 tisíc diváků na stadionu v Žilině po jedné šanci na každé straně. V 67. minutě nejprve Šesták těsně minul Vaclíkovu tyč, na opačné straně se o deset minut později octil v dobré pozici Necid. Z otočky střílel prudce, ale nepřesně.

Další zápas čeká reprezentanty 12. června, kdy budou v šestém kvalifikačním utkání o postup na mistrovství Evropy bojovat o další body na Islandu.

Přípravné fotbalové utkání v Žilině:

Slovensko - ČR 1:0 (0:0)
Branka: 48. Duda. Rozhodčí: Vad - Viszokai, Lemon (všichni Maď.). ŽK: Škrtel - Plašil. Diváci: 10.594.

Slovensko: Mucha - Pekarík, Škrtel (46. Ďurica), Saláta (46. Michalík), Hubočan - Mak (60. Šesták), Hrošovský, Greguš, Weiss (60. Ďuriš) - Hamšík (46. Jakubko), Duda (81. Pečovský). Trenér: Kozák.
ČR: Vaclík - Gebre Selassie (60. M. Kadlec), Suchý, Holek, Hloušek (81. Novák) - Vácha, Pospíšil (60. Plašil) - V. Kadlec (72. Dočkal), Kolář (72. Darida), Pilař (60. Krejčí) - Necid. Trenér: Vrba.

Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít