Fotbalisté Realu Madrid i díky hattricku C. Ronalda opět vedou ligu

I po 17. kole nejvyšší španělské fotbalové soutěže Primera División je na čele tabulky Real Madrid s tříbodovým náskokem před obhájcem titulu Barcelonou. Ve šlágru kola totiž Real přestřílel Sevillu na jejím hřišti 6:2. Portugalský záložník Cristiano Ronaldo zaznamenal hattrick.

Fotbalový záložník Realu Madrid Cristiano Ronaldo slaví hattrick

Fotbalový záložník Realu Madrid Cristiano Ronaldo slaví hattrick | Zdroj: Reuters

Svěřenci kouče Josého Mourinha už po první pětačtyřicetiminutovce měli pohodový náskok 3:0, protože se dvakrát prosadil C. Ronaldo, jednu branku přidal Callejón. Těsně před odchodem do kabin viděl druhou žlutou a tedy červenou kartu stoper Pepé, ale ani to domácím ve druhé půli nepomohlo.

Ještě v oslabení dokázalo zvýšit argentinské křídlo Angel di María. Pak dokázal vykřesat jiskřičku naděje sevillský Jesus Navas, ale v 73. minutě musel předčasně pod sprchy domácí Moral, síly na hřišti se sice vyrovnali, ale obraz hry nikoliv. Po faulu na Benzemu v pokutovém území završil svůj hattrick z penalty Ronaldo.

Šestou branku vstřelil střídající Hamit Altintop, pro kterého to byla první trefa za madridský velkoklub. V nastavení padl na stadionu Manuela Pizjuana ještě jeden gól a to zásluhou Álvara Negreda.

Portugalský kanonýr Cristiano Ronaldo vede s 20 góly tabulku střelců, tři branky na něj ztrácí opora barcelonské sestavy Lionel Messi.

Španělská fotbalová liga - 17. kolo:

Gijón - Espaňol Barcelona 1:2 (61. Barral - 3. Thievy, 84. S. García)
Mallorca - Getafe 1:2 (10. Ramis - 28. a 44. Barrada)
Bilbao - Zaragoza 2:1 (7. Susaeta, 87. Toquero - 22. Ponzio z pen.)
FC Sevilla - Real Madrid 2:6 (69. Navas, 90.+2 Negredo - 10., 41. a 86. z pen. C. Ronaldo, 37. Callejón, 66. Di María, 89. Altintop)

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít