Fotbalisté Realu Madrid porazili Barcelonu a získali Španělský pohár

Fotbalisté Realu Madrid zakončí poprvé od roku 2008 sezónu ziskem trofeje. Ve finále Španělského poháru porazili ve Valencii svého největšího rivala Barcelonu 1:0 po prodloužení. Vítězný gól dal ve 103. minutě Cristiano Ronaldo. Souboje Realu s Barcelonou tím v letošní sezóně nekončí, během následujících dvou týdnů se oba týmy utkají ještě dvakrát v semifinále Ligy mistrů.

Fotbalisté Realu Madrid získali Španělský pohár po výhře nad Barcelonou ve Valencii | Zdroj: ČTK

První poločas vyšel lépe Realu, který si vytvářel více šancí. Gólová byla především hlavička Pepeho, který po centru Ronalda trefil jen tyč. Druhý poločas byla lepší Barcelona, která narozdíl od první půle dokázala lépe kombinovat, zatímco madridský klub se jen bránil.

Barcelona dala i gól, který ale rozhodčí Pedrovi kvůli těsnému ofsajdu neuznal. Poté Real ještě několikrát podržel brankář Casillas, ale skvělý zákrok předvedl i jeho barcelonský protějšek Pinto při střele Di Marii minutu před koncem.

Duel tak dospěl do prodloužení, ve kterém byl lepší Real. Ronaldo nejprve střílel těsně vedle, ale po třináctí minutách rozhodl hlavou po centru Di Marii o výhře svého týmu. Právě Di Maria duel nakonec nedohrál, když byl na konci prodloužení vyloučen. Barcelona tak po šesti zápasech El Clásika v řadě bez porážky poprvé prohrála.

Trenér Realu Jose Mourinho tak už devátý rok za sebou zakončí sezónu ziskem nějaké trofeje. Další může přidat v Lize mistrů, Barcelona má naopak téměř jistotu zisku titulu ve španělské lize.