Fotbalisté Realu vyhráli v Barceloně a míří za titulem

Fotbalisté Realu Madrid zvítězili ve slavném El Clásiku na stadionu Barcelony 2:1 a udělali výrazný krok k zisku mistrovského titulu ve španělské lize. Čtyři kola před koncem mají sedmibodový náskok před svým rivalem. Vítězný gól dal v 73. minutě Cristiano Ronaldo, který vstřelil svůj 42. ligový gól v letošním ročníku.

Fotbalisté Realu slaví gól do sítě Barcelony ve španělské lize

Fotbalisté Realu slaví gól do sítě Barcelony ve španělské lize | Zdroj: Reuters

Real navíc vytvořil rekord v počtu nastřílených gólů během jediné sezóny španělské ligy, Bílý balet jich dal už 109 a to má k dobru ještě čtyři ligové duely.

Vedoucí celek La ligy šel do vedení v 17. minutě po gólu Khediry, který byl po rohovém kopu před brankou důraznější než obránci Barcelony a brankář Valdés. Real si pak vedení hlídal, svého soupeře nepustil do velkých šancí, do tempa se nedostal ani hvězdný Lionel Messi.

Domácím se přece jen podařilo vyrovnat, v 70. minutě dorazil míč za záda Casillase Alexis Sánchez, který byl na hřišti pouze minutu. Nerozhodný stav ale vydržel jen tři minuty. Özil ideálně přihrál do běhu Ronaldovi, který dal rozhodující branku zápasu.

Real Madrid tak přerušil úctyhodnou sérii Barcelony na domácím stadionu, kde neprohrála 54 zápasů za sebou. Trenér Barcelony Pep Guardiola navíc utrpěl první ligovou porážku během svého působení v katalánském klubu.

FC Barcelona - Real Madrid 1:2
Branky: 70. Sánchez - 17. Khedira, 73. Ronaldo